Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
با حضور چند ده تن از کنش‌گران ایرانی،

«نشست چهار روزه سفیران سبز امید در پاریس»

2011 July 30

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، نشستی تحت عنوان «سفیران سبز امید» منسوب به جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز، با حضور چند ده تن از کنش‌گران ایرانی از نقاط مختلف جهان در پاریس از روز جمعه، 29 ژوئیه، آغاز به‌کار کرده است.

به گزارش جرس، این نشست که به همت کانون «دکتر شریعتی» برپا می‌شود، بعدازظهر امروز در سالن شهرداری پاریس آغاز به کار کرد.

اردشیر امیر‌ارجمند، مشاور میرحسین موسوی در نخستین روز نشست «سفیران سبز امید» طی سخنانی از برپایی این نشست ابراز خرسندی کرد. وی تلاش کنش‌گران سیاسی و مدنی را برای سازماندهی و تقویت نظام‌مند تشکل‌ها و شبکه‌ها در تعمیق و گسترش جنبش سبز موثر خواند، و از همین زاویه برگزاری چنین نشست‌هایی را قابل تحسین و امیدبخش دانست. سخن‌گوی شورای هماهنگی راه سبز امید، لزوم توجه به تنوع و تکثر در جنبش سبز و اهمیت برقراری هم‌فکری و گفت‌و‌گو میان طیف‌های مختلف حامی این جنبش را مورد تاکید قرار داد.

آقای امیرارجمند هم‌چنین در بخشی از سخنان خود به بحث انتخابات آتی در ایران پرداخت؛ وی تاکید کرد که «انتخابات آزاد، سالم و منصفانه، یک حق است و حاکمیت موظف به ادای این حق به شهروندان خویش.» مشاور ارشد موسوی لزوم اعمال فشار جامعه مدنی برای وادار ساختن حاکمیت به برگزاری انتخاباتی آزاد و سالم را مورد تاکید قرار داد. امیرارجمند هم‌چنین حذف نظارت استصوابی را از جمله لوازم انتخابات آزاد و سالم دانست. وی بر لزوم آزادی هرچه سریع‌تر میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان دولت، تمامی فعالان سیاسی و نیز تمامی شهروندان معترض پس از انتخابات 88 تاکید کرد.

در مراسم افتتاحیه، روح‌اله شهسوار از اعضای کانون «دکتر شریعتی» و از جوانان برگزارکننده‌ی این نشست، شرح مختصری از اهداف برپایی این نشست چهار روزه ارایه کرد. وی حاضران در این نشست را افراد و گروه های متشکل حول منشور جنبش سبز عنوان کرد، و مهم‌ترین هدف برپایی این نشست را بررسی چگونگی کمک به افرادی دانست که در داخل کشور علیه شرایط حاضر مبارزه و فعالیت می‌کنند.

در ادامه، دو تن از اعضای گروه فرانسوی «ایرانین هیستوری» که مدت یک ماه است با راه اندازی سایتی گزارش شهروند خبرنگاران از شرایط ایران را به سه زبان فارسی، فرانسوی و انگلیسی در فضای مجازی منتشر می‌کند، به تبیین فعالیت‌های این گروه پرداختند.

لویی، از اعضای این نهاد، هدف از این کار را فراموش نشدن شرایط ایران و ایرانیان از ذهن جهانیان عنوان کرد.

درپایان نشست، فیلم مستند و داستانی «زمانی که محارب نبودم» ساخته محمدرضا کلانی درباره روزهای پیش از انتخابات 22 خرداد و حوادث پس از آن، به نمایش درآمد.

جلسه درنهایت با گفت‌و‌گو در مورد  انتخابات مجلس پایان یافت.

نشست «سفیران سبز امید» تا روز سه‌شنبه، دوم اوت ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

«اعلام شرایط شورای راه سبز امید برای شرکت در انتخابات»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,