Saturday, 18 July 2015
23 June 2021
نماینده فراکسیون اقلیت مجلس:

«طرح سوال از احمدی‌نژاد پس گرفته نشده است»

2011 July 31

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 30 ژوئیه، داریوش قنبری، یکی از نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت که سوال از محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی منتفی نشده است و نمایندگان مصمم هستند که آن را مطرح کنند.

به گزارش ایلنا، داریوش قنبری با اشاره به آن‌چه وی «فضاسازی‌های رسانه‌ای» برای لغو سوال از رییس جمهوری خوانده، گفت: «متاسفانه برخی فقط دنبال این هستند که اهداف سیاسی خود را پیگیری کنند و به همین دلیل مشخص، نمی‌خواهند که آقای احمدی‌نژاد برای پاسخ‌گویی به مجلسی‌ها در مجلس حاضر شود.»

به گفته آقای قنبری، آقای احمدی‌نژاد بارها نشان داده است که هر وقت لازم می‌بیند به خود اجازه بی‌توجهی به تصمیم‌های مجلس را می‌دهد و حتا بارها به طور آشکار اعلام کرده است که نظرات دولت به قوانین مجلس ارجحیت دارد.

طرح سوال از رییس جمهوری، که علی مطهری نماینده اصول‌گرای تهران از طراحان اصلی آن است، با امضای ۱۰۰ نماینده به هیت رییسه مجلس ارایه شده است.

مهم‌ترین محورهای طرح سوال نمایندگان از رییس جمهوری، عدم اجرای مصوبه تامین نیاز ارزی شرکت مترو، خودداری از معرفی وزیر ورزش در مهلت قانونی و کوتاهی در امور فرهنگی از جمله اجرای قانون «عفاف و حجاب» است.

آقای قنبری در ادامه افزود: «امکان تغییر در رفتار رییس جمهوری قابل پیش‌بینی نیست. اما مسئله مهم در طرح سوال از رییس جمهوری حفظ جای‌گاه مجلس است.»

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بعضی ها با عنوان کردن این که «طرح سوال، تحرک بر علیه نظام» است، بیان داشت: «این افراد کسانی هستند که هنوز هم در کمال تعجب گمان می‌کنند می‌توان به این دولت امیدوار بود و تحت هر شرایطی به دنبال حمایت‌های غیر‌منطقی از آن هستند.»

روح اله حسینیان یکی دیگر از نمایندگان مجلس اعلام کرده بود که طرح سوال از رییس جمهوری «قطعن» مورد رضایت آیت‌اله خامنه‌ای نیست.

بیشتر بخوانید:

«مجلس به شاخه‌ای از دفتر رهبری تبدیل شده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,