Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
گزارش روزکابل- وزارت داخله افغانستان اعلام کرد،

«آماده‌ایم دور دوم انتقال امنیت را آغاز کنیم»

2011 August 02

آرین/ دفتر کابل/ رادیو کوچه

najib@koochehmail.com

وزارت داخله افغانستان برنامه انتقال امنیت از نیروهای بین‌المللی به نیروهای افغانی را موفقانه خواند و برای آغاز دور دوم این برنامه نیز ابراز آمادگی کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

غلام صدیق صدیقی سخن‌گوی وزارت داخله افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل گفت: «با وجود که دشمنان افغانستان تلاش کردند تا با راه‌اندازی حملات تروریستی مانع این روند شوند، اما این برنامه موفقانه عملی شد.»

به گفته آقای صدیقی نیروهای امنیتی افغان آماده‌اند تا دور دوم برنامه انتقال امنیت را نیز آغاز کند.

در دور اول این برنامه، مسوولیت‌های امنیتی ولایات بامیان، پنجشیر، کابل به استثنای شهرک سروبی و شهرهای لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، مهترلام مرکز ولایت لغمان، شهر هرات و مزار شریف مرکز ولایت بلخ از نیروهای بین‌المللی به نیروهای افغانی سپرد شد.

تا‌کنون معلوم نیست که در دور دوم این برنامه امنیت کدام مناطق از قوت‌های بین‌المللی به نیروهای امنیتی افغانی سپرده خواهد شد.

در حال حاضر برخی مقامات محلی در هفت محلی که امنیت آن به افغان‌ها سپرده شده از کمبود نیروهای امنیتی و تلاش مخالفان برای نا‌امن کردن آن ابراز نگرانی می‌کنند.

سخن‌گوی وزارت داخله افغانستان در پاسخ به این نگرانی‌ها گفت: «بررسی‌ها در مورد این نگرانی‌ها آغاز شد و پس از آغاز انتقال امنیت یک لوای پلیس نظم و امن عامه در لشکرگاه مرکز هلمند تاسیس شده است.»

وی افزود: «برای افزایش نیروی پلیس در بامیان نیز بررسی‌های جریان دارد و شماری از سربازان پلیس به هرات نیز فرستاده می‌شود.»

با این حال برخی از مقامات ارتش افغانستان می‌گویند برای مسوولیت‌گیری بیش‌تر امنیت، باید نیروهای امنیتی افغان به سلاح‌ها و تجهیزات سنگین نظامی مجهز شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,