Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
استرالیا اعلام کرد:

«پناه‌جویان تازه به استرالیا رسیده به مالیزی برگردانده می‌شوند»

2011 August 04

آرین / دفتر کابل / رادیو کوچه

یک قایق حامل 54 پناه‌جو از کشورهای ایران، عراق و افغانستان یک‌شنبه این هفته از سوی نیروهای دریایی استرالیای غربی متوقف شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حالا این پناه‌جویان به خاطر بررسی‌های صحی و شناسایی هویت در جزیزه کرسمس استرالیا به سر می‌برند، تا هنوز روز مشخص برای فرستادن این پناه‌جویان به مالیزی تعیین نگردیده است ولی مقامات در استرالیا می‌گویند سرگرم تدارکات و آماده‌گی‌های لازم می‌باشند.

پلیس ضد شورش همه‌روزه مشغول آموزش‌های لازم در جزیره کرسمس می‌باشد و هم‌چنان استفاده از زور به‌خاطر فرونشانی هرگونه شورش و آشوب‌پناه جویان را دریافت نموده‌اند، در صورتی‌که پناه‌جویان دست به شورش و هرگونه مقاومت به‌خاطر جلوگیری از اجرا شدن پلان فرستادن آن‌ها به کوالالامپور بزنند صحنه بدی خواهد بود.

 از زمان امضا تفاهم‌نامه بین دولت استرالیا و مالیزی این اولین قایق هست که به استرالیا رسیده است.

هفته گذشته دولت استرالیا و مالیزی تفاهم‌نامه‌ی را امضا کردند که به اساس آن 800 تن از پناه‌جویان که به شکل غیرقانونی توسط قایق به استرالیا آمده‌اند را به مالیزی بفرستد و در عوض آن دولت استرالیا 4000 پناهنده واقعی که توسط کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور مهاجرت شناسایی شده‌اند را بپذیرد.

کریس بوون وزیر مهاجرت استرالیا گفت این پلان فقط به خاطر طرح‌ریزی شده است تا پیام مشخص را به پناه‌جویانی برساند  که می‌خواهند زند‌گی‌شان را به خطر انداخته و توسط قایق به استرالیا بیایند و به امید این‌که درخواست پناهنده‌گی آن‌ها در استرالیا طی مراحل خواهد شد.

وی افزود: «فرق نمی‌کند شما از افغانستان، سریلانکا، ایران عراق و یا جای دیگر آمده باشید، فرق نمی‌کند که در جزیره کرسمس آمده باشید و یا جای دیگر، هیچ ضمانتی برای پذیرفتن پناهندگی شما وجود ندارد و استرالیا پرونده شما را بررسی نمی‌کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,