Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
بشار اسد وزیردفاع را برکنار کرد،

«سیزده‌ معترض در سوریه کشته شدند»

2011 August 09

خبر / رادیو کوچه

علارغم فشار کشورهای عربی و دیگر کشورها علیه رژیم سوریه برخورد نظامی با معترضان در شهرهای مختلف این کشور ادامه دارد و در تازه ترین تحولات روز دوشنبه، 8 اوت، 13 تن از مخالفان از جمله یک فعال حقوق بشری معروف به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

به گزارش العربیه، دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است 8 تن از معترضان از جمله معن‌العودات فعال حقوق بشری معروف در شهر درعا و هم‌چنین 5 نفر دیگر در دیرالزور کشته شدند.

درهمین حال بشاراسد رییس جمهوری سوریه علی حبیب وزیر دفاع را برکنار و داوود راجحه را به جای او منصوب کرد.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد معان العودات فعال حقوق بشری در درعا هنگام شرکت در تشییع جنازه یکی از کشته‌شدگان حوادت اخیر در این شهر مورد هدف نیروهای امنیتی قرار گرفت و دو تن دیگر از شرکت‌کنندگان نیز به هم‌راه او کشته شد.

عبدالرحمن افزود در دیر‌الزور یک دختر جوان 18 ساله به دست تک‌تیراندازان مستقر در پشت بام‌ها کشته شد.

او افزود یک زن و دو تن از فرزندان وی هنگام جست‌جو برای پیدا کردن یک مکان امن مورد هدف نیروهای دولتی قرار گرفتند و کشته شدند.

وی تاکید کرد یک زن دیگر نیز در محله الجوره در دیر الزورکشته شد.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی پس از حمله با اسلحه سنگین علیه چند محله در دیرالزور به خانه‌های مردم این شهر یورش بردند و تعداد زیادی را بازداشت کردند.

در استان ادلب در شمال غرب این کشور نیز تانک‌ها و خودروهای زرهی که در شرق شهر معره النعمان متمرکز بودند به هم‌راه تعداد زیادی از نیروهای امنیتی به داخل شهر یورش بردند و ده‌ها تن از مخالفان را بازداشت کردند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده است حدود 20 تانک در شمال غرب شهر ‌سراقب ‌متمرکز شده‌اند و مردم این شهر که روزانه علیه رژیم تظاهرات اعتراضی برگزار می‌کنند نگران این هستند که این تانک‌ها برای انجام عملیات نظامی علیه معترضان وارد عمل شوند.

بیشتر بخوانید:

«کویت و بحرین سفرای خود را از دمشق فراخواندند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,