Saturday, 18 July 2015
30 March 2023

«انفجار اتوبوس ایرانی در دمشق»

2009 December 03

انفجار اتوبوس «خالی از سرنشین» زائران ایرانی در زینبیه دمشق، به کشته شدن دست کم شش نفر انجامید که بر پایه گزارش‌های رسیده دست دو ایرانی در میان کشته‌شدگان بوده‌اند.
شبکه تلویزیونی العالم به نقل از دفتر حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در زینبیه دمشق گزارش داده است که این اتوبوس هنگام انفجار خالی از مسافر بوده اما راننده و کمک راننده ایرانی به همراه چند رهگذر در این انفجار کشته شده‌اند.
گزارش العالم حاکی است که انفجار در ساعت ۸:۴۰ صبح به وقت سوریه، در نزدیکی یک جایگاه سوخت روی داده است و محل انفجار هم‌چنین به بیمارستان امام خمینی زینبیه نیز نزدیک است.
همین گزارش می‌افزاید که سعید سمور، وزیر کشور سوریه، و نیروهای پلیس و امنیتی این کشور با حضور در محل انفجار به بررسی علت این حادثه پرداخته‌اند.
خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، نیز گزارش داده است که در پی وقوع این انفجار منطقه زینبیه سوریه به محاصره نیروهای امنیتی و پلیس این کشور درآمده و اجازه تردد خودروها در این منطقه داده نمی‌شود. خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شاهدان عینی گزارش داده است که در پی این انفجار چندین نفر نیز زخمی شده‌اند و شیشه‌های ساختمان‌های محل نیز شکسته است. هنوز گزارشی در مورد علت این انفجار و واکنش مقامات رسمی ایران و سوریه در این زمینه مخابره نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,