Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
در پی درج مطالبی در خصوص حجاب،

«شکایت دادستان تهران از روزنامه دولتی ایران»

2011 August 14

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 13 اوت، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران، علی‌اکبر جوانفکر سرپرست روزنامه ایران، منسوب به دولت جمهوری اسلامی، را به جریحه‌دار کردن عفت و اخلاق عمومی متهم و علیه وی اعلام جرم کرده ‌است.

دادستان تهران در بیانیه روز گذشته، خود نوشته که روزنامه دولت در ضمیمه مرداد ۱۳۹۰ تحت عنوان «خاتون یک» با «حمله به چادر و طرح حجاب و عفاف و ترویج اباحه‌‌گری در حوزه پوشش اسلامی»، مطالبی درج کرده که «جریحه‌دار کننده عفت و اخلاق عمومی» است.

این در حالی است که روزنامه ایران با صدور بیانیه‌ای از انتشار آن‌چه «ویژه‌نامه وزین و ارزش‌مند» خاتون خوانده، دفاع کرده و هدف این ویژه‌نامه رایگان را «تبیین نقش حجاب در حفظ عفت و پاک‌دامنی زن مسلمان ایران و تجلیل از مقام و منزلت وی» اعلام کرده است.

بنا بر بیانیه روابط عمومی روزنامه دولت، وب سایت‌های خبری «مدعی دفاع از جریان اصول‌گرایی» از جمله سایت رجانیوز بخشی از مطالب ویژه نامه مذکور و به ویژه اظهارات مهدی کلهر، مشاور رسانه‌ای پیشین محمود احمدی‌نژاد و علی‌اکبر جوانفکر درباره چادر مشکی و حجاب اسلامی را تحریف کرده‌اند.

این روزنامه به عنوان نمونه، با اشاره به انتقادات انجام شده علیه بخشی از اظهارات آقای کلهر مبنی بر این‌که «رنگ متکبرانه مشکی را ناصرالدین شاه از مجالس اشرافی عیاشی شبانه در اروپا به ایران آورد» نوشته است: «وی فقط رنگ مشکی را به جهت وارداتی بودن آن از فرانسه و انگلیس، یک امر اشرافی و متکبرانه توصیف کرده است و نه اصل چادر را که در آن زمان زنان ایرانی از چادرهای نقش‌دار و کاملن پوشیده استفاده می‌کردند.»

روزنامه دولت ایران گفته است که علیه سایت‌های «هتاک» شکایت خواهد کرد.

در مقابل، سایت رجا نیوز نیز روزنامه ایران را متهم کرده که به جای عذرخواهی از آن‌چه آن‌ها «افتضاح دینی» دانسته، به فرافکنی روی آورده است.

از سوی دیگر، مهدی طائب، رییس قرارگاه عمار و از چهره‌های اصول‌گرا، «پس‌مانده‌های جریان انحرافی» را متهم کرده است که از طریق روزنامه ایران به مقابله با چادر روی آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«پرونده فائزه هاشمی تکمیل است، از ذکر اتهام معذورم» (اخبار مربوط به روزنامه ایران)

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,