Saturday, 18 July 2015
11 December 2019
مهدی خزعلی پس از آزادی:

«پای شکایت خود از ماموران وزارت اطلاعات ایستاده‌ام»

2011 August 16

خبر / رادیو کوچه

مهدی خزعلی، فعال سیاسی و وبلاگ‌نویس منتقد دولت، پس از آزادی از زندان و در گفت‌و‌گویی دلیل بازداشت خود را «توهین به مهدوی کنی» عنوان کرده و به وضعیت نامناسب بندهای زندان اوین پرداخته و می‌گوید: «به گوسفند هم ظلم می‌شود اگر در بند ۲۰۹ و ۲۴۰ نگه‌داری شود.»

لازم به اشاره است مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری است که جای‌گزین آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام شده بود.

به گزارش دویچه وله، مهدی خزعلی، فعال سیاسی که پس از ۲۶ روز اعتصاب غذا در زندان اوین، شام‌گاه شنبه ۱۳ اوت، آزاد شده طی گفت‌گویی جدید به رفتار «بچه گانه‌» ماموران وزارت اطلاعات اعتراض کرده و گفته است: «خیلی‌های دیگر هم گرفتار رفتار بچه‌گانه ماموران وزارت اطلاعات شده‌اند. الان با صراحت صحبت می‌کنم، چون هنگام دستگیری به آن‌ها تذکر دادم که تخلف می‌کنند. به آن‌ها گفتم کار شما آدم‌ربایی است و من آب‌روی شما را خواهم برد. پای شکایت خود هم ایستاده‌ام و آن‌ها به مجازات اعمالشان خواهم رساند.»

مهدی خزعلی، ۲۷ تیرماه، ساعت ۳ بعد از ظهر رو‌به‌روی ساختمان وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده بود. بازداشت آقای خزعلی به استناد حکم جلبی صورت گرفت که ۵ روز قبل از دستگیری به ۶۰ میلیون تومان قرار وثیقه تبدیل و پرداخت شده بود.

بیشتر بخوانید:

«مهدی خزعلی با قید وثیقه آزاد شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,