Saturday, 18 July 2015
27 November 2021
با ادامه بحران مالی در اروپا،

«آلمان و فرانسه خواستار مدیریت یکسان‌تر در حوزه یورو»

2011 August 17

خبر / رادیو کوچه

بعد از ظهر سه‌شنبه، 16 اوت، رهبران فرانسه و آلمان در واکنش به بحران بدهی اخیر، خواستار یک «مدیریت اقتصادی واقعی» برای حوزه یورو شده‌اند.

به گزارش الجزیره، خانم مرکل صدر اعظم آلمان و نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه خواستار در پیش گرفتن یک سیاست مالی نزدیک‌تر در کشورهای حوزه یورو شدند.

خانم مرکل گفت که ادغام بیش‌تر این سیاست‌ها، فرآیندی «قدم به قدم» خواهد بود.

آن‌ها هم‌چنین از مالیات بر معاملات مالی برای کسب درآمد بیش‌تر حمایت کردند.

رهبران آلمان و فرانسه گفتند که خواهان نشست‌های دوسالانه سران ۱۷ کشور ناحیه یورو به ریاست هرمان ون رامپوی – رییس کنونی شورای اروپایی – هستند.

واکنش بازارها به کنفرانس روز سه‌شنبه منفی بود به طوری که بعضی از سرمایه‌گذاران گفتند انتظار خبرهای بزرگ‌تری را داشتند.

در نیویورک، شاخص بازار داو جونز در جریان کنفرانس و بعد از آن 1.3 درصد افت کرد. کنفرانس خبری مرکل و سارکوزی بعد از بسته‌شدن بازارهای اروپا برگزار شد.

اوراق بهادار دولتی در آمریکا و آلمان – که محل سرمایه‌گذاری مطمئنی در دوره‌های نزول اقتصادی به حساب می‌آید – در واکنش به اظهارات این رهبران جهش کرد.

خانم مرکل بار دیگر احتمال معرفی «اوراق بهادار یورو» – بدهی مشترک تضمین شده ۱۷ دولت حوزه یورو – به عنوان راه حل بحران بدهی را کم‌رنگ جلوه داد.

این ایده را جولیو ترمونتی وزیر دارایی ایتالیا و جورج سوروس سرمایه‌دار میلیاردر به عنوان یک راه تامین مالی ارزان برای دولت‌های درحال تقلا مطرح کرده‌اند. این باید هم‌زمان با تشویق آن‌ها به متوازن کردن حساب‌هایشان باشد.

اما صدراعظم آلمان گفت به عقیده او چنین گامی باید قدم آخر در یک فرآیند طولانی سیاست پولی مشترک باشد.

بیشتر بخوانید:

«افزایش مالیات بردرآمد برای ثروت‌مندان ایتالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,