Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
رییس جمهوری سوریه:

«عملیات نظامی علیه معترضان متوقف شده است»

2011 August 18

خبر / رادیو کوچه

بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، در تماس تلفنی با بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، بار دیگر بر خاتمه فوری حملات نظامی و بازداشت دسته‌جمعی معترضان تاکید ورزیده و آقای اسد گفته که عملیات نظامی متوقف شده است.

به گزارش سازمان ملل متحد، آقای بان در این مکالمه تلفنی هم‌چنین خواستار انجام تحقیقات مستقل پیرامون گزارش‌های مربوط به کشتار معترضان در سوریه و هم‌چنین آزادی رسانه‌های همگانی برای مشاهده و خبررسانی در مورد این اعتراضات شد.

تظاهرات اعتراضی سوریه حدود پنج ماه پیش آغاز و با واکنش شدید حکومت به صورت اعزام واحدهای زرهی و پیاده ارتش مواجه شد و گفته می‌شود تا کنون نزدیک به دو هزار کشته برجای گذاشته است.

چند هفته پیش، دبیرکل سازمان ملل با محکوم کردن عملیات نظامی ارتش سوریه علیه مناطق شهری آن کشور و تخریب خانه‌ها و اماکن عمومی و کشتن معترضان، گفت که «بشار اسد حس انسانیت خود را کاملن از دست داده است.»

به گفته ناظران، اظهارات بشار اسد در مورد توقف عملیات نظامی علیه شهروندان معترض سوریه لزومن به معنی کاهش خشونت علیه تظاهرکنندگان نیست زیرا واحدهای منظم ارتش تنها یکی از هفده سازمان و نهاد امنیتی است که برای مقابله با اعتراضات به کار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

«خروج ارتش سوریه از دو شهر لاذقیه و دیرالزور»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,