Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
شاد و تندرست

«چقدر کم‌صبرند این تماشاچیان «پرسپولیس»

2011 August 18

اکبر ترشیزاد/ رادیوکوچه

پس از چندی که از درگذشت «محمودرضا‌ صادق‌نیا» در مسابقات قهرمانی کشور می‌گذرد، واکنش دور از انتظار مسوولان اداره کل تربیت‌بدنی استان لرستان دوباره این موضوع را در صدر خبرهای ورزشی قرار داده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حکایت از این قرار است که وقتی «صادق‌نیا» در جریان مسابقات قهرمانی کاراته کشور دچار ایست‌قلبی شد و به سبب عدم حضور تیم متخصص درمانی و آمبولانس دار فانی را وداع گفت، تربیت‌بدنی استان لرستان و هیت کاراته استان و کشور با شگفتی تمام و پس از آن‌که هیچ نماینده‌ای را برای شرکت در مراسم خاک‌سپاری و تدفین این استاد و قهرمان نفرستاده بودند، در اقدامی عجیب مدعی شدند که این ورزش‌کار لرستانی بدون کسب مجوز به مسابقات قهرمانی کشور اعزام شده و مسوولیت پی‌گیری اتفاق رخ داده بر عهده این اداره کل نیست. البته این خبر به سرعت و از سوی تمامی کیوکوشین کاران کشور تکذیب شد و برگه و مجوز شرکت این قهرمان در مسابقات نیز منتشر شد، اما پرسش این‌جاست که گیرم که این ادعا درست بوده باشد، یعنی علت فوت این ورزش‌کار نداشتن مجوز بوده و عدم تجهیزات و امکانات درمانی هیچ تاثیری نداشته است؟

از این رو بنده توصیه می‌کنم برای حل این‌گونه مشکلات در این رقابت‌ها و نبود امکانات پزشکی و درمانی، از این پس مسابقات پربرخوردی چون «کاراته»، «بوکس»، «ووشو»، «کونگ‌فو»، «فوتبال»، «هندبال» و غیره به علت آن‌که ممکن است باعث صدماتی برای ورزش‌کاران شود، یا در درون بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها برگزار شود و یا به‌طور کلی تعطیل و به جای آن رقابت‌های آرامی چون «یه‌قل دوقل» و «خاله‌بازی» در سطح کشوری برگزار ‌شود.

————————–

این هفته باش‌گاه «بارسلونا» در صدر خبرهای فوتبال جهان بود. بالاخره شایعات انتقال «سس‌فابرگاس» از «آرسنال» به «بارسلون» به حقیقت پیوست و این فوتبالیست به زادگاهش پیوست. علت این اقدام البته برای خیلی‌ها هم‌چون من سوال‌برانگیز بود. نگارنده فکر می‌کند که قطعی شدن تصمیم خرید «فابرگاس» به هیچ عنوان با نتایج ضعیف آبی و اناری پوشان کاتالون در بازی‌های تدارکاتی بی‌ارتباط نبوده است. بدون شک «گواردیولا» به‌تر از هر‌کس دیگری ضعف‌های تیمش را به خصوص در خط میانی دیده و مسوولان این باش‌گاه را، برای جلب رضایت این بازیکن و باش‌گاه «آرسنال» تحت فشار گذاشته است. به هر حال «بارسلون» یک‌بار دیگر فصل تازه‌ی فوتبال اسپانیا «لالیگا» را با موفقیت آغاز کرد و با شکست چندباره‌ی «رئال‌مادرید» در سوپرجام اسپانیا به «مورینوی» مغرور آموخت که پیچاندن گوش کمک مربی «بارسلون» در انتهای بازی، دردی از او دوا نمی‌کند و او باید دنبال راه‌کارهای تکنیکی برای جبران ضعف‌های تیمش باشد.

————————–

در فوتبال کشورمان ناکامی‌های «پرسپولیس»، «کاشانی» و «استیلی» هم‌چنان ادامه دارد و کار را به جایی رسانده است که دیگر تماشاگران این تیم حتا از دادن فرصت یک نیمه‌ای هم به کادر فنی دریغ می‌کنند و از همان ابتدا با شعارهای‌شان مجموعه‌ی مدیریتی باش‌گاه را به باد انتقاد می‌گیرند.

«استیلی» هم به جای رفع مشکلات تیم هم‌چون هفته‌های گذشته به طرف‌داران سرخ‌پوشان پایتخت وعده‌ی سر خرمن می‌دهد. از من می‌شنوید «استیلی» گناهی ندارد بلکه این تماشاگران هستند که منظور او را از جمله‌ی  «پرسپولیس» را از هفته‌ی پنجم به بعد ببینید» درک نکرده‌اند، اشاره‌ی مربی سرخ‌پوشان به هفته‌ی پنجم فصل بعد بوده است نه این فصل. چقدر کم صبرند این تماشاچیان «پرسپولیس.»

————————–

درگیری لفظی «محمد مایلی‌کهن» و «علی‌ فتح‌اله‌زاده» در برنامه‌ی زنده‌ی «ورزش و مردم» هم در نوع خود دیدنی بود. البته با توجه به کلماتی که در بین دو نفر از نمایندگان مدیران ارزشی و انقلابی ورزش رد و بدل شد به‌تر است که به صدا و سیمای جمهوری ‌اسلامی پیشنهاد دهیم تا سری دوم این «کوفت و کوب» را در ساعات پایانی شب پخش کرده و رده سنی بینندگان آن را 60 سال به بالا تعیین کنند. گویا در پی گیر دادن «مایلی» و «فتح‌اله‌زاده» به مدارک تحصیلی یک‌دیگر در برنامه گذشته، این دو نفر قرار است تا در قسمت آینده به اصل و نصب خانوادگی هم گیر سه‌پیچ بدهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,