Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
وزیر نیروی جمهوری اسلامی:

«احمدی‌نژاد لیست اموال خود را منتشر می‌کند»

2011 August 20

خبر / رادیو کوچه

براساس اظهارات وزیر نیرو در گفت‌وگویی با یکی از رسانه‌های داخلی ایران، محمود احمدی‌نژاد قصد دارد در انتهای ریاست جمهوری خود تمام اموال خود را در پیش از حضور در جای‌گاه ریاست دولت و پایان دوران 8 ساله خود اعلام عمومی کند.

آقای احمدی‌نژاد هم‌چنین از دیگر مسوولان پیش از خود نیز بخواهد اموال خود را چون او، قبل و بعد مدیریتشان اعلام کنند.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر نیرو، محید نامجو تصریح کرد‌: «چند روز پیش رییس جمهوری در سفر به من می‌گفتند آقای نامجو من می‌خواهم بعد از پایان ریاست جمهوریم  همه دارایی‌هایم را اعلام کنم تا تمام مردم از دارایی‌های من قبل و بعد از اتمام ریاست جمهوریم مطلع شوند و بعد بخواهم آقایان دیگر هم بیایند و اموال و دارایی‌های خود را قبل و بعد از مدت مدیریتشان اعلام کنند.»

وی در ادامه افزود: «الان واقعن کشور در فضای آرامی است و باید این آرامش حفظ شود اجازه دهیم کارها و سیاست‌هایی که رییس جمهوری دارد اجرا بشود سیاست‌های پولی و مالی  که  می‌تواند تولید ثروت کند که می‌تواند باندهای ثروت‌اندوز نامشروع را به هم بریزد بنابراین باید به ایشان زمان داد و کمکشان کرد که طرح‌ها و برنامه‌های ملی به سرانجام برسد.»

آقای نامجو در پایان توضیح داد: «من معتقدم احمدی‌نژاد یکی از قوی‌ترین مدیرانی است که من در طول فعالیت کاری دیده‌ام. واقعن هیچ شخصی با قدرت و درایت ایشان نمی‌تواند دولت را اداره کند. اما به هر حال هر کسی ایراداتی هم دارد. باید به کسی که مردم انتخاب کرده‌اند کمک کرد. حتا کسانی که مخالف دولت هستند هم باید به نظر مردم احترام بگذارند و سعی کنند به جای سنگ‌اندازی به ایشان در راهبرد مقاصد ملی کمک کنند.»

این در حالی است که در ماه‌های اخیر تنش میان مجلس و دولت جمهوری اسلامی افزایش یافته و برخی از نزدیکان به دولت از سوی قوه قضاییه به اتهام فساد مالی و اخلاقی بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

این تنش‌ها از زمانی آغاز شد که محمود احمدی‌نژاد با استعفای وزیر اطلاعات موافقت کرد اما پس از آن آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، طی دستوری تحت عنوان «حکم حکومتی» حیدر مصلحی را در پستش ابقا کرد.

پس از آن محمود احمدی‌نژاد نزدیک به دو هفته در محل کار و جلسات هیت دولت شرکت نکرد که همین امر موجب ایجاد موجی از انتقادات از سوی چهره‌های اصول‌گرا و نمایندگان مجلس علیه وی شد.

بیشتر بخوانید:

«فصل‌الخطاب بودن سخنان رهبری شرط حضور در نظام است»

«تردیدی در اعتماد مردم به حکومت راه ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,