Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
دامنه cm. كامرون و cn. چین درصدر خطرناک‌ترین

«شناسایی خطرناک‌ترین دامنه‌های اینترنتی جهان»

2009 December 05

فهرست منتشره از سوی مکافی نشان می‌دهد دامنه‌های وب بین‌المللی، دامنه‌های خطرناکی بوده و دامنه cm. کامرون خطرناک‌ترین دامنه اینترنتی است.

به گزارش ایسنا، دامنه cm. کامرون به دلیل وجود خطرات امنیتی در 36.7 درصد از سایت‌هایش، خطرناک‌ترین دامنه وب است.

20091205-dan-dangerousdomain

طبق سومین گزارش سالانه وضعیت بدافزارهای وب این شرکت امنیتی، به دلیل مشابه بودن cm. با com. بسیاری از خلاف‌کاران اینترنتی سایت‌های ساختگی با استفاده از این دامنه ایجاد می‌کنند که به دانلود بدافزارها، جاسوس‌افزارها، تبلیغ افزارها و برنامه‌های ناخواسته دیگر منتهی می‌شوند.

چهار دامنه خطرناک بعدی cn. چین، ws. ساموا، ph. فیلیپین و su. اتحاد جماهیر شوروی سابق شناخته شدند؛ در سال 2008 دامنه hk. هنگ‌کنگ در صدر این فهرست بود اما امسال این دامنه در رتبه سی و چهارم قرار گرفت.

هم‌چنین مطمئن‌ترین دامنه‌های کشوری که ممکن است تنها 0.1 درصد از سایت‌های آن‌ها خطرات امنیتی داشته باشند، به jp. ژاپن، ie. ایرلند، hr. کرواسی، lu. لوکزامبورگ و vu. وانوتائو تعلق دارند.

مطمئن‌ترین دامنه غیرکشوری نیز gov. است اما com. که پرترافیک‌ترین دامنه اینترنتی به شمار می‌رود، دومین دامنه خطرناک در اینترنت شناخته می‌شود.

این سازنده نرم‌افزار آنتی‌ویروس بیش از 27میلیون وب سایت و 104 دامنه اینترنتی کشوری و عمومی را برای بررسی آسیب‌پذیری‌ها، فیشینگ، پنجره‌های پاپ‌های بیش از حد و دانلود خطرناک مورد تحلیل قرار داده‌است و طبق یافته‌های بررسی آن، بیش از پنج درصد از سایت‌های اینترنتی می‌توانند خطرات امنیتی به همراه داشته باشند که نسبت به دو سال گذشته 4.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,