شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
17 October 2016
با تلاش کانون فرهنگی «بهنما»

«شب‌های ادب و هنر فارسی در گوتنبرگ»

۱۳۹۰ شهریور ۰۳

فرشید فاریابی/ سوئد

گوتنبرگ پایتخت فرهنگی اروپا، در سومین هفته از ماه سپتامبر ، میزبان تنی چند از بزرگان ادب و هنر ایران خواهد بود.

دوستداران ادب و هنر ایرانی ساکن گوتنبرگ سوئد، از عصرگاه روز جمعه 23 سپتامبر تا شام‌گاه یک شنبه 25 سپتامبر با تلاش کانون فرهنگی «بهنما» میزبان چهره‌هایی چون جواد مجابی، محمد شمش لنگرودی، امیر حسین چهل تن، ژیلا ساعد، منصور کوشان، سودابه و سوسن فرخ نیا و … خواهند بود.

به گفته‌ی «عباس کامرانی»، مدیر مسئول کانون فرهنگی بـهنما، شب نخست مختص ادبیات داستانی است که «شب ادب» نام دارد و شامل بخش‌هایی مختلفی چون ارایه مقاله، سخنرانی و داستان‌خوانی از سوی آقایان مجابی، چهل تن و کوشان است.

او هم‌چنین ادامه می‌دهد، این برنامه از ساعت 18:00 (شش بعد از ظهر) به وقت اروپای مرکزی در کتاب‌خانه مرکزی شهرگوتنبرگ برگزار خواهد شد.

مدیر مسئول کانون فرهنگی بهنما به مشتاقان هنر وعده می‌دهد در «شب نمایش»که ویژه «غلام‌حسین ساعدی» است، علاوه بر نمایش‌نامه «دعوت» به کارگردانی سودابه فرخ نیا، مقالات و سخنرانی‌های بسیار جذاب با موضوع بررسی کارنامه غلام‌حسین ساعدی ارایه خواهد شد.

شب تئاتر از ساعت 15:00 روز شنبه در محل کتاب‌خانه‌ی مرکزی گوتنبرگ با سخنرانی و ارایه مقاله آغاز به کار خواهد کرد.

شب سوم، «شب شعر» است که در محل «فولکت هوس یرن توریت»  با شعر‌خوانی محمد شمش لنگرودی، ژیلا مساعد، جواد مجابی و منصور کوشان برگزار خواهد شد

عباس کامرانی اظهار امیدواری می‌کند با توجه به محتوای مطالب و برنامه‌های اعلان شده و نیز حضور چهره‌های سرشناس ادب و هنر ایران در این شب‌ها، استقبال دوست‌داران ادب و هنر و نیز رسانه‌های گروهی از این شب‌ها قابل توجه باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,