Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
با رای داگاه انقلاب،

«یک‌سال حبس محکومیت صدیقی، فعال دانش‌جویی»

2011 August 26

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، 24 اوت، با صدور حکمی از سوی دادگاه انقلاب، ایمان صدیقی دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانش‌گاه نوشیروانی بابل به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش دانشجونیوز، ایمان صدیقی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و فعال دانش‌جویی توسط دادگاه انقلاب شهرستان بابل و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

ایمان صدیقی در روز ١ اسفندماه سال گذشته در مقابل دانش‌گاه نوشیروانی بابل توسط نیروهای اطلاعات سپاه بابل بازداشت شد. وی پس از چند روز به وزارت اطلاعات منتقل و مدت ٢٠ روز را در سلول انفرادی گذراند.

سازمان عفو بین الملل دو بار در جریان بازداشت وی بیانیه صادر کرده بود و نسبت به وضعیت این دانش‌جو هشدار داده بود. سازمان عفو بین‌الملل در فراخوان خود خواسته بود تا اعضای این سازمان نامه‌های جداگانه ای به آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر و صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی نوشته و خواستار آزادی وی شوند. پس از انجام این تلاش‌ها صدیقی با قرار وثیقه ٣٠ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

وی پیش از این دو بار دیگر هم به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام زندان رفته بود و به صورت مشروط از زندان آزاد شده بود.

بیشتر بخوانید:

«اعتصاب غذای صدیقی، دانش‌جوی زندانی بابل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,