Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
در آستانه 16 آذر، روز دانشجو

«منع سه روزه فعالیت خبری خبرنگاران خارجی درتهران»

2009 December 06

گفته می‌شود در آستانه ١۶ آذر، روز دانشجو ، دولت ایران خبرنگاران خارجی را  به مدت سه روز از  فعالیت خبری در تهران منع کرده‌است.

به گزارش رادیو فردا، خبرگزاری‌های آلمان و رویتر گزارش داده‌اند که وزارت ارشاد اسلامی به خبرنگاران و عکاسان خارجی اعلام کرده‌است که به مدت سه روز حق ندارند در مرکز تهران به کار خبری بپردازند.

طبق این گزارش، وزارت ارشاد از طریق «اس. ام اس» به این خبرنگاران اطلاع داده‌است که از شانزدهم آذر به مدت سه روز  مجوز کاری آن‌ها برای مرکز تهران معلق شده‌است.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه از عدم امکان ارتباط با سایت‌های خارج از کشور و از کارافتادگی شبکه اینترنت به ویژه در تهران خبرداده‌است.

بنا به گزارش این خبرگزاری، منابع نزدیک به سرویس‌های ارایه کننده خدمات اینترنت در ایران به این خبرگزاری گفته‌اند که از کار افتادن اینترنت دلیل فنی ندارد و «تصمیمی از سوی دستگاه‌های دولتی» در آستانه روز ١۶ آذر بوده است.

گفته می‌شود قطع اینترنت در فاصله دو روز به تظاهرات احتمالی معترضان، تاکنون بی‌سابقه بوده است و البته مقام‌های وزارت ارتباطات ایران که متولی شبکه اینترنت در کشور به شمار می‌آید، تاکنون از ارایه هرگونه توضیحی در این باره خودداری کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,