Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
درآستانه روز دانشجو

«اعلام حمایت گسترده از دانشجویان»

2009 December 07

با فرارسیدن شانزدهم آذرماه، روز دانشجو، از سوی گروه‌های مختلف در سراسر کشور فراخوان عمومی جهت حمایت از دانشجویان در این روز اعلام شده‌است.

بنا به گزارش‌های رسیده جمعی از مردم شهر مشهد برای حمایت از دانشجویان ، از مردم دعوت نموده‌اند که در ساعت چهار بعد از ظهر روز 16 آذر با حضور در اطراف دانشگاه فردوسی همراه با دانشجویان دانشگاه فردوسی با راهپیمایی در سطح دانشگاه به سمت سر در اصلی دانشگاه حرکت کنند.

دانشجویان دانشگاه مازندران نیز با صدور فراخوانی اینترنتی از تمامی دانشجویان این دانشگاه خواستند که در روز 16 آذر تجمع خود را برگزار نمایند.

گفته می‌شود، این فراخوان در شرایطی منتشر شده‌است که حراست دانشگاه و نیروهای امنیتی اعلام کرده‌اند روز دوشنبه تعطیل است و از این طریق سعی در جلوگیری از برگزاری این مراسم را دارند. با وجود تمامی تدابیر محدود کننده‌ی مسوولین دانشگاه، دانشجویان در حرکتی خودجوش با ایجاد این وبلاگ و ارسال پیام های کوتاه در سطحی گسترده به یکدیگر اطلاع رسانی می‌کنند.

انجمن دانشجویان دموکراسی خواه دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت 16 آذر؛ با انتشار بیانیه‌ای بر تداوم فعالیت‌های مدنی مسالمت‌آمیز و بدون‌خشونت تا دست‌یابی به آرمان‌های انسانی تاکید کرده‌اند

از سوی دیگر انجمن دانشجویان دموکراسی خواه دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به مناسبت 16 آذر؛ با انتشار بیانیه‌ای بر تداوم فعالیت‌های مدنی مسالمت‌آمیز و بدون‌خشونت تا دست‌یابی به آرمان‌های انسانی تاکید کرده‌اند.

این دانشجویان در این بیانیه با بیان این‌که شانزده آذرماه نقطه‌ی عطف جنبش دانشجویی ایران، یادآور پایداری بهترین فرزندان این مملکت در برابر استبداد است. نماد ‌خواهی و حق طلبی، چراغی‌ست نورانی که از دوردست بر تاریکی‌های اختناق پرتو می‌افکند و در سینه‌های خسته بذر امید می‌کارد، روز دانشجو را نمود شکوهمند قرن‌ها ایثارگری مردمان ستم‌دیده‌ی ظلم‌ستیزی‌ست که هر پاییز خبر از زنده‌بودن خون آزادی‌خواهی در دل فرزندان خود می‌دهد دانسته‌اند و با اشاره به بازداشت‌ها و صدور احکام سنگین برای دانشجویان این دانشگاه، در ماه‌های اخیر، گفته‌اند: « انجمن اسلامی دانشجویان دموکراسی خواه دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی سه شهید راه آزادی بر تداوم فعالیت‌های مدنی مسالمت‌آمیز و بدون‌خشونت تا دست‌یابی به آرمان‌های انسانی خود تاکید دارد. ما به خشونت، زندان، شکنجه و هر آنچه که زاییده‌ی استبداد است نه می‌گوییم و راهِ چاره را در ایستادگی و مقاومت می‌بینیم. در کنار سایر آزادی‌خواهان اعتراض و انتقاد خود را به وضعیت موجود کماکان ادامه می‌دهیم و  یاران دبستانی را به هوشیاری و صبر دعوت می کنیم و نسبت به سوق داده‌شدن به سمت چاه خشونت و تخریب که به نفع جریان سرکوب‌گر است هشدار می‌دهیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,