Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
در پی فرار قذافی

«آقای خامنه‌ای! خانواده شما به کجا پناهنده خواهند شد؟»

2011 September 01

مهیار فرآورده

محمد قذافی می‌گفت: «مردم من به‌من عشق می‌ورزند، حاضرند برای حمایت از من جان خود را فدا کنند»! حتمن می‌دانید که این روزها قذافی دربه‌در شده و دیروز رسانه‌های جهان اعلام کردند همسر و سه فرزند او به الجزایر پناهنده شدند. خانواده شما به کدام کشور پناهنده خواهند شد و شما برای آینده خود چه فکری کرده‌اید؟ چین یا روسیه؟

اگر امروز الجزایر به‌خانواده قذافی به‌دلایل انسان‌دوستانه پناهنده‌گی داد، روزی که شما و همدستانتان در موقعیت قذافی قرار گرفته و محبور به فرار از ایران شوید، بشار اسد اگر به‌دست مردمش کشته نشده باشد، یا فراری شده و پلیس بین‌المللی به‌دنبال اوست، و یا در حبس به‌سر می‌برد و خود را آماده می‌کند تا در دادگاه پاسخگوی جنایات خود باشد. پس روی سوریه نمی‌توانید حساب کنید. هرچند که سرکوبگران خود را به هم‌راه میلیاردها دلار روانه آن کشور کردید تا به‌کمک بشار بیایند.

طوفان آزادی‌خواهی که دو سال پیش از ایران شروع شد و انعکاس آن‌را در خاورمیانه و کشورهای مسلمان شمال آفریقا شاهد هستیم، از راه سوریه دوباره به‌ایران باز خواهد گشت. این طوفان چیزی نیست که شما بتوانید با آزاد کردن چند ده نفر از صدها زندانی سیاسی به مصاف با آن بروید. این طوفان کرسی دیکتاتوری را در ایران از جای خواهد کند و با کلیه خدمه‌اش به‌زباله‌دان تاریخ خواهد فرستاد. نظامیان هم با چکمه‌ها و تمام تجهیزات خود توانائی‌ی ایستادگی در مقابل این طوفان را ندارند چنانکه در سوریه شاهد هستیم. چماق بسیجیان از کار خواهد افتاد و سعید تاجیک‌ها خود پیش از شما فرار کرده‌اند!

شما حتمن به معجزه اعتقاد دارید، چون هر عقل سلیمی – به‌خصوص اگر در کله مقام معظمی چون رهبرعالی‌قدر باشد – می‌فهمد عاقبت راهی که پیشه کرده‌اید به کجا خواهد انجامید. البته رهبر معظم متوجه خطر هستند و از همین روی کارگزاران ولایت را راهی کره‌شمالی کردند تا هرچه زودتر ترتیب این بمب ناقابل داده شود و مقام ولایت بتواند در پناه بمب اتمی هم‌چنان به وظایف والای الهی ادامه دهند. ولی باید توجه داشته باشید که بمب اتم ممکن است در مقابل دشمن خارجی کاربرد تبلیغاتی داشته باشد، اما برای مقابله با موج آزادی‌خواهی کاربرد ندارد!

اگر حدسم به چین و روسیه رفت، دلیلش این‌است که کارگزاران پیشین حکومت ولایت‌ که به نظام پشت کرده و از ایران فرار کردند، هیچ‌کدام در ‌کشورهای اسلامی مسکن نگزیدند و جملگی به اروپا و آمریکا رهسپار شدند. البته همه می‌دانند که رهبر عظیم‌الشانی چون شما نه به آمریکا که دست آهنین را در دستکش مخملی می‌پیچد خواهد گریخت و نه به کشورهای غربی که سی‌ودوسال با مظاهر آن دست و پنجه نرم کرده، فرار خواهد کرد.

با توجه به جنایاتی هم که رهبر معظم‌ در مورد مردم ایران مرتکب شدند، انتظار نمی‌رود کشورهای اسلامی هم‌چون اندونزی مقدم آن‌حضرت را گرامی بدارند. از عربستان سعودی و کشورهای سواحل خلیج پارس بگذریم که هیچ‌کدام چشم دیدن رهبرعالی‌قدر را ندارند.

البته ممکن است سردار چاوز از شما استقبال کند، اما همان‌طور که مستحضر هستید طوفان آزادی‌خواهی به آمریکای جنوبی نیز کشیده شده و تظاهرات اخیر مردم شیلی بر علیه حکومت، آغاز آن است. از این نظر آمریکای جنوبی محل مطمئنی برای رهبر عالی‌قدر نمی‌تواند باشد. بنابراین برادر پوتین می‌ماند و برادران کمونیست چین.

البته رهبر عظیم‌الشان باید در نظر داشه باشند که در پی طوفان آزادی‌خواهی و ظهور بهار عرب، قوانین سازمان ملل دستخوش تغییراتی شده‌اند و جنایتکار را هر کجای دنیا که مخفی شده باشد دستگیر کرده و به دادگاه بین‌المللی خواهند سپرد. قبلن نیز چنین کرده‌اند.

از این نظر بهتر است رهبر عالی‌قدر یک‌بار دیگر به آینده و عاقبت کار خود و خانواده خویش بیندیشند و خود را از اسارت زدوبند با نظامیان نجات دهند و اعلام انتخابات آزاد کنند که در آن صورت ممکن است از رحم و شفقت مردم برخوردار شوند. در غیر این‌صورت تردیدی نداشته باشید که از دست قانون نمی‌توانید فرار کنید! حتی اگر چنان مریض باشید که مجبور شوند هم‌چون مبارک شما را با برانکار به جلسه دادگاه ببرند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,