Saturday, 18 July 2015
05 July 2020
به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی،

«اخراج نورانی، دانش‌جوی بهایی از دانش‌گاه صنعتی شریف»

2011 September 01

خبر / رادیو کوچه

در روزهای اخیر، البرز نورانی، دانش‌جوی ورودی سال ۸۹ دانش‌گاه صنعتی شریف، رشته علوم کامپیو‌تر به دلیل آن‌چه «اعتقاد به دیانت بهایی» از سوی دانش‌گاه عنوان شده از دانش‌گاه شریف اخراج شده است.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، دست‌رسی این دانش‌جو از تاریخ اول شهریور ۱۳۹۰ به سایت رسمی آموزش دانش‌گاه شریف «غیر مجاز» اعلام شد و در پی مراجعات وی به مسوولان دانش‌گاه به وی ابلاغ شد که «دستور اخراج وی از مقامات بالا‌تر» صادر شده است و وی برای پی‌گیری بیش‌تر باید به هسته گزینش دانش‌جو در وزارت علوم مراجعه کند.

گفته می‌شود در ادامه مراجعات این دانش‌جو به بخش گزینش وزارت علوم، آقای دکتر نوربخش مسوول این بخش، به صراحت علت اخراج وی را «اعتقاد به دیانت بهایی» عنوان کرده است.

این در حالی است که برادر البرز نورانی، سما نورانی دانش‌جوی اخراجی بهایی از دانش‌گاه سهند تبریز در رشته مهندسی پزشکی است که در حال سپری کردن حکم یک سال حبس تعزیری خود در بند ۳۵۰ زندان اوین است. سما نورانی در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ به دلیل پی‌گیری‌هایش در ارتباط با دلایل اخراجش از دانش‌گاه و فعالیت در زمینه حق تحصیل بازداشت و به مدت ۵۶ روز در بند ۲ الف سپاه نگه‌داری شد.

بیشتر بخوانید:

«تایید حکم حبس نورانی دانش‌جوی بهایی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,