Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
در پی برگزاری تظاهرات علیه دراویش،

«تیراندازی به سوی دراویش نعمت‌الهی در استان فارس»

2011 September 03

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه پنج‌شنبه، 2 سپتامبر، تعدادی از افراد منسوب به‌ نیروهای بسیج استان فارس جهت اعلام اعتراض و برگزاری تظاهرات علیه دراویش نعمت‌اللهی گنابادی به شهرستان کوار منتقل، و دست به تجمعی اعتراضی در سطح این شهرستان زده‌اند.

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور و به نقل از شاهدان عینی اعزام این نیروها، به درخواست یک روحانی جوان صورت گرفته که با تبلیغات گسترده‌ای خواستار شرکت مردم کوار و هم‌چنین کارمندان و کارکنان ادارات دولتی برای تظاهرات علیه دراویش  گنابادی‌ شده است.

یکی از دراویش کوار درباره جو حاکم بر این شهرستان در گفت‌وگویی اظهار داشت: «نیروهای منتسب به بسیج برای این‌که جمع خود را پرشمارتر جلوه بدهند مردم ساده دل روستاهای اطراف را نیز برای تظاهرات به سمت خود کشیده و با سردادن شعار سعی در تحریک دراویش دارند.»

بر اساس این گزارش، این تظاهرات که در روز جمعه برگزار شده به خشونت و درگیری انجامیده و شاهدان محلی از تیراندازی این افراد به‌سوی دراویش شهرستان خبر داده‌اند.

در این درگیری تعدادی از افراد هر دو طرف مجروح شده و به برخی از ساختمان‌ها آسیب وارد شده است.

شاهدان عینی گفته‌اند: «در جریان این درگیری که با پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله از سوی نیروهای خودسر آغاز شد، منازل برخی از دراویش مورد هجوم و تفتیش قرار گرفته و چند باب مغازه آنان نیز دست‌خوش حریق شده است.»

هم‌چنین گزارش شده، در پی این درگیری شهرستان کوار حالت امنیتی به خود گرفت.

نیروهای امنیتی در محل برگزاری مجالس درویشی شهرستان کوار دوربین مداربسته نصب کرده و تمام رفت و آمدها را زیر نظر گرفته‌اند.

لازم به اشاره است پس از اعلام هم‌بستگی دیگر دراویش در این استان، تمام راه‌های مواصلاتی به این شهرستان توسط نیروهای یگان ویژه بسته شده و از ورود دراویش به کوار جلوگیری می‌شود.

از سویی دیگر، رسانه‌‌های داخلی ایران، گزارش کردند مردم شهر کوار فارس پیش از نماز جمعه این شهر دست به راه‌پیمایی زدند که بعد از دقایقی تعدادی از دراویش گنابادی این شهر به سمت مردم با اسلحه گرم تیراندازی کردند که هفت نفر در این تیراندازی زخمی شدند و حال یک نفر از مردم وخیم است.

به گزارش رجانیوز، جمعی مردم شهرستان کوار فارس در پی اهانت دراویش گنابادی این شهر به یک طلبه امروز در این شهر راه‌پیمایی کردند.

مردم شهر کوار فارس قبل از نماز جمعه این شهر دست به راهپیمایی زدند که بعد از دقایقی تعدادی از دراویش گنابادی این شهر به سمت مردم با اسلحه گرم تیراندازی کردند که هفت نفر در این تیراندازی زخمی شدند و حال یک نفر از مردم وخیم است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۳ Comments


 1. mhr
  1

  نیشستین اونور دنیا اصلا نمیدونین کی به کیه و چه خبر و هی کسشر مینویسین
  دقیقا برعکس گفتین
  دروایش با سلاح سرد و گرم به جون مردم افتادن و علنا به مردم شلیک میکنن
  خود من یکی از بستگانم دیروز راهی بیمارستان شد

 2. 2

  wh0cd7082218 cost of crestor where to buy valtrex ventolin cymbalta propranolol amoxicillin tablet generic suhagra

 3. 3

  wh0cd5253954 prednisone online Online Lisinopril Cleocin Online Viagra Without Prescription where can i get clomid online