Saturday, 18 July 2015
26 September 2021

«پی گیری وضعیت بهزاد نبوی توسط فراکسیون خط امام مجلس»

2009 December 07

بهزاد نبوی روز گذشته پس از معرفی خود به زندان و انتقال از آنجا به اورژانس بیمارستان خاتم الانبیا، مجددا به اوین و بند 2 الف سپاه بازگشت.
صالح نیکبخت وکیل بهزاد نبوی در این مورد اظهار داشت : «در حالی که 36 ساعت به پایان مرخصی 10 روزه نبوی مانده بود، براساس درخواست قبلی دادگاه که باید خود را معرفی می کرد همراه همسرش به دادگاه انقلاب مراجعه کرد و پس از اطلاع از دستور رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی دایر بر معرفی خود به بند 2 الف در زندان اوین این اقدام را انجام داد، اما ساعاتی بعد به اوژانس بیمارستان خاتم الانبیا منتقل شد.»
صالح نیکبخت ادامه داد: «با توجه به اینکه 3 پزشک بهزاد نبوی اعلام کرده اند که او نباید به زندان بازگردد اینجانب موضوع را به ریاست قوه قضاییه و دادستان کل کشور و دادستان تهران منتقل خواهم کرد.»
با این حال بهزاد نبوی که در زمان بازداشت تحت عمل جراحی قرارگرفته و در بیمارستان بستری بود، بار دیگر به اوین بازگشت.
مسوولان علت این امر را رعایت نکردن «مسایل لازم» از سوی نبوی در دوران مرخصی و دیدار او با افرادی به غیر از اعضای خانواده و فامیل اعلام کردند.
از سوی دیگر، رییس شورای مرکزی فراکسیون خط امام مجلس از پی گیری وضعیت بهزاد نبوی و سایر زندانیان سیاسی بازداشت شده پس از انتخابات خبر داد.
به گزارش پارلمان نیوز، یک روز پیش از آن که نبوی مجددا به زندان اوین منتقل شود، جمعی از اعضای شورای مرکزی فراکسیون خط امام با حضور در منزل نبوی با او دیدار کردند.
در این دیدار اعضای فراکسیون خط امام  مجلس ضمن تقدیر از استقامت و پایداری بهزاد نبوی در دوران بازداشت ابراز امیدواری کردند هر چه سریع تر زمینه آزادی همه بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات فراهم شود.
در این دیدار حسین هاشمیان تاکید کرد: «از طریق ابزارهایی که نمایندگان در اختیار دارند پرونده بهزاد نبوی را باتوجه به بیماری او و هم چنین وضعیت سایر بازداشت شدگان را در مجلس پی گیری خواهند کرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,