Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
از سوی تعدادی از ایرانیان مقیم ترکیه صورت گرفت،

«‌راه‌پیمایی اعتراضی برای خشک‌شدن دریاچه ارومیه در ترکیه»

2011 September 03

خبر / سیروس زارع‌زاده/ رادیو کوچه

بر اساس گزارش رسیده به رادیو کوچه، صبح روز‌ جمعه دوم  سپتامبر، تعدادی از ایرانیان مقیم ترکیه در آنکارا در حمایت از اعتراضات فعالان مدنی به خشک شدن دریاچه ارومیه دست به تظاهرات زده‌اند.

بر اساس این گزارش، حاضران از پارک «قو» تا سفارت جمهوری اسلامی در آنکارا راه‌پیمایی کردند. این افراد که به دعوت جمعی از ایرانیان حامی محیط زیست در آنکارا به منظور جلوگیری از یک مسئله زیست محیطی به پارک قو آمده بودند با در دست داشتن پلاکاردها و پوشیدن لباس‌هایی که نشان از خشک شدن دریاچه اورمیه  داشت، نسبت به این حادثه زیست محیطی در آذربایجان انتقاد و با سر دادن شعار اعتراض خود را اعلام کردند.

در این روز تعدادی از حاضران سخن‌رانی کردند و هم‌چنین رسانه‌های ترک زبان از ترکیه با تعدادی از تظاهرکنندگان مصاحبه و گزارش تهیه کردند.

لازم به اشاره است چندی پیش مجلس شورای اسلامی با طرح دو  فوریتی انتقال آب از رود ارس‌، به دریاچه ارومیه مخالفت کرد و این موضوع موجب آغاز اعتراضات در شهرهای شمال غربی ایران از جمله تبریز و ارومیه شد.

هم‌چنین در پی اعتراضات در این شهرها، نیروهای امنیتی چند تن از تظاهرکنندگان را بازداشت و به زندان مرکزی تبریز و ارومیه منتقل کردند.

بیشتر بخوانید:

 «اعتصاب غذای بازداشت‌شدگان مراسم افطاری در تبریز»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,