Saturday, 18 July 2015
02 April 2020
در پی وضعیت وخیم روحی،

«اقدام به خودکشی بهنام گنجی از دوستان کوهیار گودرزی»

2011 September 04

خبر/ رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف دولت جمهوری اسلامی، بهنام گنجی خیبری، دانش‌جوی 22 ساله دانش‌گاه علمی کاربردی تهران و از دوستان کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر، که به تازگی از زندان اوین آزاد شده بود، نیمه شب دهم شهریور به زندگی خود خاتمه داده است.

به گزارش جرس، بهنام گنجی از دوستان کوهیار گودرزی بود که در روز نهم مرداد هم‌راه کوهیار گودرزی و یکی دیگر از دوستانش در منزل شخصی‌اش در تهران توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده بود.

در حالی‌که بهنام گنجی و دیگر دوستش روز 17 مرداد از زندان آزاد شدند، کوهیار گودرزی هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برد. صبح روز دهم مرداد نیز پروین مخترع، مادر کوهیار در شهر کرمان بازداشت شد.

بهنام گنجی در حالیکه سابقه هیچ فعالیت سیاسی نداشت به سلول انفرادی بند 240 زندان اوین منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

گفته می‌شود به دلیل رفتار نامناسب مسولان زندان در زمان بازداشت منجر به وخیم شدن وضعیت روحی آقای گنجی شد و نیمه‌شب پنج‌شنبه 10 شهریور با خوردن قرص به زندگی خود خاتمه داد.

وی پس از یک هفته بازداشت در سلول انفرادی بند 240 و چندین روز بازداشت در یکی از سلول‌های جمعی بند 209 زندان اوین و بیش‌تر از 10 جلسه بازجویی توسط بازجویان وزارت اطلاعات با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

به گفته خانواده گنجی خیبری، «از زمانی که بهنام از بازداشت آزاد شده بود به شدت از فشارهای دوران بازداشتش متاثر شده و افسرده بود، به نحوی که همواره ترس از بازداشت داشت.»

بر اساس این گزارش، پیکر بهنام گنجی خیبری جهت تشییع و تدفین به زادگاهش مشهد منتقل شده است. قرار است وی یک‌شنبه صبح در بهشت جواد الائمه شهر مشهد تشییع و تدفین شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,