Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
در کنفرانس کپنهاگ مطرح شد

«آمریکا گرمایش زمین را یک تهدید دانست»

2009 December 08

اجلاس سازمان ملل متحد در باره تغییرات اقلیمی، با شرکت نمایندگان 192 کشور در کپنهاگ پایتخت دانمارک از روز گذشته آغاز به کار کرده‌است.

این اجلاس که با نمایش فیلمی که توسط کودکان دانمارکی در باره محیط زیست تهیه شده بودف افتتاح شد تا 12 روز ادامه خواهد داشت.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا هم‌زمان با آغاز بکار کنفرانس تغییرات آب و هوایی در کپنهاگ، مساله گرمایش زمین را خطری برای سلامت عمومی دانست که باید با قوانین موجود در آمریکا کنترل شود.
این تصمیم سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا به باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده اجازه می دهد که ضوابط تازه ای را برای گازهای گلخانه ای تولید شده از خودروها، نیروگاه های برق و دیگر منابع آلاینده وضع کند.
در طول این اجلاس که به گفته دانشمندان می توان آن را مهم‌ترین گردهمآیی در باره تغییرات اقلیمی دانست، رهبران حدود 100 کشور جهان در اجلاس حضور خواهند یافت هم چنین نمایندگانی از 192 کشور جهان درباره راه‌های کاهش گازهای گلخانه ای و کمک به کشورهای فقیر برای کاستن از آلودگی‌های زیست محیطی بحث و تبادل نظر می‌کنند.
هدف نهایی کنفرانس کپنهاگ، تدوین معاهده ای است که جایگزینی برای پیمان سال 1997 کیوتو جهت مهار میزان تصاعد گازهای گلخانه ای باشد و از سال 2013 به اجرا گذاشته شود. معاهده «پیمان کیوتو» تا سه سال دیگر اعتبار دارد.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا، «گوردون براون» نخست وزیر بریتانیا، «نیکولا سارکوزی» رئیس جمهوری فرانسه و «مانموهان سینگ» نخست وزیر هند از رهبرانی هستند که در اجلاس کپنهاگ حضور خواهند یافت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,