Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
مشاور ریيس جمهوری سوريه:

«مواضع ایران برابر تحولات سوریه ستودنی است»

2011 September 13

خبر / رادیو کوچه

بثینه شعبان، مشاور رییس جمهوری سوریه، که در مسکو به سر می‌برد روز دوشنبه، 12 سپتامبر، مواضع مقام‌های جمهوری اسلامی در قبال تحولات سوریه را ستوده است و آن‌را ‏«بسیارعالی و ارزش‌مند» ‏توصیف کرد.

مخالفان بشار اسد بر این باورند که ایران در سرکوب معترضان سوری مشارکت دارد ودر شهرهای نا آرام سوریه از جمله درعا تک‌تیرانداز مستقر کرده است.

روز جمعه گذشته یک سرباز جدا شده از ارتش سوریه اعلام کرد نیروهای ایرانی در عملیات سرکوب معترضان شرکت دارند و تاکید کرد که چندین تک تیرانداز ایرانی را در هنگام سرکوب دیده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مشاور رییس جمهوری سوریه درباره موضع تهران نسبت به تحولات منطقه از جمله سوریه گفت‏: «ایران با در نظر گرفتن تمامی جوانب و ابعاد تحولات جاری منطقه‌ای گام‌های موزون و سنگینی بر می‌دارد.»

وی افزود: «خوش‌بختانه ایران از روی‌کردهای اصلاحی بشار اسد رییس جمهوری سوریه در قبال تحولات ‏این کشور حمایت می‌کند و همین امر می‌تواند به تسریع در اجرایی شدن اصلاحات مورد نظر دولت سوریه ‏بینجامد.»

بثینه شعبان روز دوشنبه برای مذاکره با مقام‌های روسیه وارد مسکو شد وبا الیاس اوماخانوف رییس شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

شعبان پس از این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگاران خارجی از حمایت روسیه در قبال تحولات سوریه قدردانی کرد.

روسیه‌، چین و ایران از رژیم بشار اسد با وجود سرکوب‌های شدید معترضان حمایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«درخواست اتحادیه عرب برای پایان بحران در سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,