Saturday, 18 July 2015
24 September 2021

«مجید توکلی بازداشت شد»

2009 December 09

مجید توکلی دانشجوی دانشگاه امیرکبیر و از زندانیان سیاسی ایرانی است. وی پس از اعتراض گسترده دانشجویان به حضور احمدی‌نژاد در این دانشگاه و پس از آن چاپ نشریات جعلی دانشگاه دستگیر و مدت ۱۵ ماه را در کنار چند دانشجوی دیگر در زندان بسر برد، گرچه در نهایت بر خلاف نظر وزارت اطلاعات و دادستان تهران و مسوولان دانشگاه امیر کبیر از این اتهام تبرئه شدند.
وی بار دیگر پس از شرکت در مراسم سالگرد درگذشت مهدی بازرگان در مقابل حسینیه ارشاد دستگیر و این بار نیز ضمن آنکه از سوی معاون دادستان تهران به همکاری با سازمان مجاهدین متهم شد و ۱۱۵ روز را در بازداشت انفرادی در بندهای ۲۰۴ و ۲۰۹ زندان اوین گذراند با وثیقه ۲ میلیارد ریالی آزاد شد.
توکلی بار دیگر در ۱۶ آذر ۱۳۸۸ در تجمع دانشجویی دانشگاه امیرکبیر همراه عده‌ای از دانشجویان شرکت کرد. این دانشجو که به گفته برخی از سایت‌های اصلاح‌طلب  عکسش در بسیاری از تجمعات دانشجویی به عنوان نماد مقاومت جنبش دانشجویی در میان تجمع کنندگان توزیع می‌شود، در سخنرانی‌ای  به نقد مسولین رده بالای حاکمیت پرداخت. وی پس از برگزاری مراسم و به هنگام خروج از دانشگاه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,