Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
باوجود رد تمامی اتهامات،

«حبس و جزای نقدی محکومیت دو فعال مدنی»

2011 September 16

خبر / رادیو کوچه

محسن بیگلربیگی و رحمت عزیزی، دو تن از فعالان جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز در مازندران، به اتهام «اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق فعالیت در فضای مجازی و راه‌اندازی وبلاگ‌های متعدد و بر قراری ارتباط با سایت‌های ممنوعه»، به یک سال حبس و جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش جرس، محسن بیگلربیگی، عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت در دفاعیه خود گفته است: «بازجو با اتهامات واهی و منصوب نمودن وبلاگ‌های دیگر که اصلن به این‌جانب مربوط نبوده سعی در گرفتن اعتراف دروغی از بنده را داشت. بار‌ها قسم یاد کرد که مرا در حادثه عاشورای سال ۸۸ در تهران دستگیر نموده‌اند که این اتهام کذب محض بود و جالب‌تر این‌که فردایش اذعان داشت در روز عاشورا در شهرستان بهشهر چه می‌کردی؟»

این فعال در ادامه گفته بود: «امروز واقعن متاسفم که گروهی در نهادهای امنیتی که وظیفه حفاظت از جان و مال و حیثیت ملت را بر عهده دارند با پرونده‌سازی برای منزوی و حصر جوانانی همانند من کمر همت بسته‌اند. متهم ساختن به ساخت بمب و با ایمیل‌های ساختگی که معلوم نیست از کجا ارسال شده است سعی در اثبات این سخنان دارند.»

وی افزود: «در روز آخر، بازجوی پرونده بار‌ها از بنده خواست تا به میر حسین موسوی و مهدی کروبی توهین نمایم و از آنان تبری بجویم تا ایشان به بنده لطف نماید و در حکمم تجدید نظر نماید. بار‌ها حکم بنده را که در ابتدا هفت سال بود و تا ۲ سال کاهش یافت توسط بازجو به عنوان قاضی صادر می‌شد. آیا توهین به خادمان مردم و یاران امام دردی از ما چاره می‌کند و می‌تواند بالفرض مجرمی را تبرئه نماید واقعن به کجا می‌رویم؟»

محسن بیگلربیگی به ریاست دادگاه گفته بود: «بازجوی پرونده بنده را متهم به ارتباط با سران ضد انقلاب و حمایت از ایشان متهم نمود که بعد از اصرار این‌جانب اسامی را بر زبان آورد که سبب حیرت آدمی می‌گردد. اگر فرزندان شهید مظلوم بهشتی؛ بیت امام، فرزندان و همسران شهیدان همت و باکری و سید مصطفی تاجزاده و بهزاد نبوی و طیف گسترده‌ای از فرزندان و دل‌سوزان انقلاب؛ ضد انقلاب هستند بنده با افتخار می‌گویم که خاک پای این عزیزان بزرگوار هستم.»

وی اعلام کرد: «بعد از بازداشت به زندان بهشهر منتقل شدم که کوچک‌ترین حقوق انسانی در آن رعایت نمی‌شود. در جایی به نام قرنطینه با معتادین به کراک و متجاوزین به عنف هم سلول بودم و آن‌قدر فضایش تاسف بار است که جایی تمیزی برای خواندن نماز پیدا نمی‌شود و زمانی در آن‌جا بودیم در یک باغ وحش انسانی به سر بردیم…. ریاست محترم دادگاه، محبوس نمودن خیل عظیم عاشقان این خاک ظلمی بس عظیم است و باید روزی در دادگاه عدل الهی پاسخگوی این عمل بود.»

رحمت عزیزی، دبیر ستاد ۸۸ شهرستان بهشهر نیز در دفاعیه خود آورده بود «ظلمی از این بالا‌تر که چهره‌های شاخص و شخصیت‌های تاثیر گذار انقلاب که اسوه و الگوی جامعه هستند تهدید شوند آیا این‌‌ همان صَدٌّ عَنْ سَبیلِ اللّهِ نیست؟ و عدالت یکی از اصول دین ما به نام عدالت به سخره گرفته شود.»

انتظار نداشته باشید که ما یاران صدیق امام و انقلاب را واگذاریم و افرادی که بی‌هیچ هزینه‌ای بر مسند قدرت تکیه زده‌اند را پذیرا باشیم…. اقدام علیه امنیت ملی پر کردن زندان‌های از دانش‌جویان و فعالان سیاسی است…»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,