Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
مقاومت حامیان رهبر متواری لیبی هم‌چنان ادامه دارد،

«مخالفان قذافی وارد سرت، زادگاه قذافی شدند»

2011 September 16

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 16 سپتامبر، مقام‌های دولت موقت لیبی می‌گویند انقلابیون وارد شهر ساحلی سرت، یکی از آخرین پای‌گاه‌های معمر قذافی رهبر متواری این کشور شده‌اند.

یک سخن‌گوی شورای انتقالی گفت که نیروهای مخالف خطوط دفاعی شهر سرت را در هم شکسته‌اند اما هم‌چنان با مقاومت سنگینی روبه‌رو هستند.

یک سخن‌گوی شورای انتقالی گفته است که نیروهای آن‌ها خطوط دفاعی جنوب و غرب سرت را شکسته‌اند و در ۸ تا ۱۰ کیلومتری مرکز شهر هستند.

وی افزود مقاومت شدید طرف‌داران سرهنگ قذافی در بعضی مناطق آن‌ها را مجبور به چند کیلومتر عقب‌نشینی کرده است.

در همین حال، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا و نیکلا سارکوزی رییس جمهور فرانسه در میان استقبال وسیع مردم وارد لیبی شده‌اند.

این دو نخستین رهبران خارجی هستند که پس از سقوط معمر قذافی از لیبی دیدار می‌کنند.

رهبران بریتانیا و فرانسه در بنغازی قول دادند که به استقرار صلح و ثبات در لیبی کمک کنند. آن‌ها متعهد شدند میلیاردها دلار سرمایه‌های مسدود شده لیبی را آزاد کنند و کمک‌هایی نیز برای پاک‌سازی مناطق مین‌گذاری شده ارایه کنند.

آقای کامرون و آقای سارکوزی پیش از بنغازی به طرابلس رفتند و در یک کنفرانس خبری گفتند ناتو کار خود را تا شکست نیروهای طرفدار قذافی ادامه دهد.

قرار است سران بریتانیا و فرانسه پس از ملاقات با مقامات شورای ملی انتقالی، به بنغازی مرکز اصلی اعتراضات علیه معمرقذافی بروند و در میدان آزادی این شهر سخن‌رانی کنند.

بیشتر بخوانید:

«سفیر ایران به لیبی بازگشت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,