Saturday, 18 July 2015
06 December 2021

«خبرهای شانزدهم سپتامبر ۲۰۱۱»

2011 September 16

وزیر خارجه آمریکا:

«به آزادی دو شهروند آمریکایی از زندان ایران خوش‌بینم»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، هیلاری کلینتون و لئون پانه‌تا وزرای خارجه و دفاع آمریکا ابراز خوش بینی کرده‌اند دو شهروند محبوس در ایران با وجود تاخیری که پیش آمده، به‌زودی آزاد شوند.

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی اخیرن اعلام کرد که جاشوا فتال و شان باوئر، دو جوان آمریکایی که بیش از دو سال پیش به اتهام ورود غیرقانونی به خاک ایران در منطقه مرزی با کردستان عراق بازداشت شده بودند، احتمالن به زودی با سپردن وثیقه از زندان آزاد خواهند شد.

اما مقام‌های قضایی ایران بلافاصله آن را رد کردند.

خانم کلینتون گفت که پیش‌تر نیز تاخیرهایی از این قبیل پس از اعلام تصمیم مقام‌های جمهوری اسلامی پیش آمده است و در حال حاضر نگرانی وجود ندارد.

 …………………………………………..

پس از نشست مخالفان دولت سوریه:

«‌تشکیل شورای ملی سوریه»

خبر / رادیو کوچه

حدود ۱۴۰ نفر از فعالان و شخصیت‌های سیاسی سوریه، پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، در نشست خود در استانبول تشکیل «شورای ملی سوریه» را اعلام کرده‌اند.

مخالفان اسد اظهار داشتند ده‌ها نفر از اعضای این شورا داخل سوریه فعال هستند و به دلایل امنیتی نام فقط ۷۲ نفر از اعضای این شورا اعلام شده است.

 به گزارش الجزیره، مخالفان دولت سوریه هدف این شورا را کمک به سرنگونی حکومت بشار اسد در شش ماه آینده و تشکیل یک دولت موقت اعلام کردند.

احمد رمضان، یکی از اعضای این شورا گفت به‌زودی کانال تلویزیون برای مردم سوریه راه‌اندازی می‌شود.

 این شورا تاکنون رییس برای خود انتخاب نکرده است. اعضای این شورا گفتند که به‌زودی با نمایندگان کشورهای غربی، عربی،ترکیه و سازمان‌های بین‌المللی دیدار خواهند کرد.

جلسات گروه بزرگی از مخالفان بشار اسد برای تشکیل یک ائتلاف فراگیر دو ماه پیش در استانبول آغاز شد.

در همین حال بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه از بشار اسد خواست به سرکوب پایان دهد.

دبیر کل سازمان ملل گفت بشار اسد به وعده هایش پایبند نبوده و شورای امنیت و اعضای سازمان ملل باید در مورد وضعیت سوریه تصمیم بگیرند.

به گزارش رویترز،در روز چهارشنبه نیروهای امنیتی و نظامی سوریه راهی ادلب شده و در شهر حمص به سرکوب گسترده مردم پرداختند. به گفته شاهدان عینی، تانک‌های نظامی با هم‌راهی نیروهای نظامی به میان معترضان می‌رفت و مردم را هدف قرار می‌داد.

به گفته فعالان حقوق بشر سوریه، روز چهارشنبه یک تن در حمص و دو تن دیگر در حما‌ به دست نیروهای نظامی سوریه کشته شده‌اند.

 …………………………………………..

مقاومت حامیان رهبر متواری لیبی هم‌چنان ادامه دارد،

«مخالفان قذافی وارد سرت، زادگاه قذافی شدند»

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، 16 سپتامبر، مقام‌های دولت موقت لیبی می‌گویند نقلابیون وارد شهر ساحلی سرت، یکی از آخرین پای‌گاه‌های معمر قذافی رهبر متواری این کشور شده‌اند.

یک سخن‌گوی شورای انتقالی گفت که نیروهای مخالف خطوط دفاعی شهر سرت را در هم شکسته‌اند اما هم‌چنان با مقاومت سنگینی روبه‌رو هستند.

یک سخن‌گوی شورای انتقالی گفته است که نیروهای آن‌ها خطوط دفاعی جنوب و غرب سرت را شکسته‌اند و در ۸ تا ۱۰ کیلومتری مرکز شهر هستند.

وی افزود مقاومت شدید طرف‌داران سرهنگ قذافی در بعضی مناطق آن‌ها را مجبور به چند کیلومتر عقب‌نشینی کرده است.

در همین حال، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا و نیکلا سارکوزی رییس جمهور فرانسه در میان استقبال وسیع مردم وارد لیبی شده‌اند.

این دو نخستین رهبران خارجی هستند که پس از سقوط معمر قذافی از لیبی دیدار می‌کنند.

رهبران بریتانیا و فرانسه در بنغازی قول دادند که به استقرار صلح و ثبات در لیبی کمک کنند. آن‌ها متعهد شدند میلیاردها دلار سرمایه‌های مسدود شده لیبی را آزاد کنند و کمک‌هایی نیز برای پاک‌سازی مناطق مین‌گذاری شده ارایه کنند.

آقای کامرون و آقای سارکوزی پیش از بنغازی به طرابلس رفتند و در یک کنفرانس خبری گفتند ناتو کار خود را تا شکست نیروهای طرفدار قذافی ادامه دهد.

قرار است سران بریتانیا و فرانسه پس از ملاقات با مقامات شورای ملی انتقالی، به بنغازی مرکز اصلی اعتراضات علیه معمرقذافی بروند و در میدان آزادی این شهر سخن‌رانی کنند.

…………………………………………..

 از طرف شعبه دوم دادیاری دادسرای تهران صادر شد،

«ابلاغ حکم ممنوع‌الخروجی محمد ملکی»

خبر / رادیو کوچه

طی ابلاغیه‌ای که صبح روز چهارشنبه، 14 سپتامبر، برای محمد ملکی، نخستین رییس دانش‌گاه تهران پس از انقلاب که به تازگی دوباره به دادگاه احضار شده بود، صادر شده است، وی طی این ابلاغیه ممنوع الخروج از کشور شد.

به گزارش دانشجونیوز، در برگه‌ای با تاریخ ثبت ١٩ شهریور، که با سربرگ قوه قضاییه و از طرف شعبه دوم دادیاری دادسرای تهران ارسال شده، حکم ممنوع‌الخروجی محمد ملکی صادر شده است. به‌نظر می‌رسد این حکم ارتباطی با پرونده زندان و محاکمه اخیر وی نداشته و مستقل از آن است.

محمد ملکی در تاریخ ١٧ شهریور نامه‌ای را خطاب به آقای احمد شهید گزارش‌گر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران منتشر کرد و در این نامه، «از فشارها و شکنجه‌هایی که در دوران‌های مختلف زندان در ٣٢ سال گذشته بر وی رفته بود»، شرح مختصری ارایه داد.

وی هم‌چنین اعلام کرد که حاضر است با آقای احمد شهید دیدار کند و درباره مشاهدات خود از زندان‌های جمهوری اسلامی شهادت دهد.

…………………………………………..

با حکم رییس قوه قضاییه،

«دادستان کل جمهوری اسلامی مسوول نظارت بر پرونده اختلاس»

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، رییس دست‌گاه قضایی جمهوری اسلامی طی حکمی دادستان کل کشور را مسوول نظارت بر رسیدگی به پرونده اختلاس مالی 3000 میلیارد تومانی کرده است.

به گزارش مهر، صادق لاریجانی، رییس دست‌گاه قضایی طی حکمی غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور را به عنوان مسوول نظارت بر رسیدگی به پرونده فساد بزرگ مالی ایران انتخاب کرده است.

در ابلاغ رییس دست‌گاه قضا آمده است: «به جناب‌عالی که چهره‌ای شناخته شده و مورد اعتماد دست‌گاه قضایی و نظام هستید ماموریت داده می‌شود با نظارت دقیق و همه‌جانبه به کلیه مراحل رسیدگی به این پرونده تا حصول نتیجه نهایی اقدام و گزارش کار به‌صورت مستمر به این‌جانب منعکس شود.»

لازم به اشاره است در هفته گذشته از طریق بانک صاردات و هفت بانک دولتی و خصوصی دیگر در ایران، حدود 3000 میلیارد تومان در سیستم بانکی این کشور اختلاس صورت گرفت.

 …………………………………………..

 سخن‌گوی فلسطینیان:

«۲۳ سپتامبر، زمان اعلام درخواست عضویت در سازمان ملل»

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، ریاض مالکی‌، سخن‌گوی فلسطینیان اعلام کرد آن‌ها هفته آینده در‌خواست عضویت کامل در سازمان ملل متحد را ارایه خواهند کرد.

بر اساس گزارش‌ها قرار است محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی روز ۲۳ سپتامبر در خواست عضویت به سازمان ملل را ارایه دهد.

در همین حال بینامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل گفته است در جریان نطقش در نشست سالیانه مجمع سازمان ملل درباره مخالفت‌های اسراییل در این مورد، سخن‌رانی خواهد کرد.

آخرین دور گفت‌وگوهای صلح بین اسراییل و فلسطینیان یک سال پیش با شکست مواجه شد.

ز آن زمان فلسطینیان تلاش‌هایی را برای پیوستن به سازمان ملل به عنوان یکی از اعضای این سازمان که به‌طور رسمی مورد شناسایی قرار گرفته و مرزهای آن شامل مرزهای تعیین شده در سال ۱۹۶۷ می‌شود و پایتخت آن بیت‌المقدس شرقی است‌، آغاز کرده‌اند.

اما اسراییل و آمریکا می‌گویند ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی تنها از راه مذاکره مستقیم ممکن است.

ریاض مالکی، سخنگوی فلسطینیان گفته است: «ما به سازمان ملل می‌رویم؛ تنها به این دلیل که می‌خواهیم شانس از سرگیری مذاکرات را بیش‌تر کنیم. ما سعی خواهیم کرد تا پیشنهادات ارایه شده را به دقت بررسی کنیم.»

آقای مالکی می افزاید چنان‌چه پیشنهاد خوبی دریافت نکنیم، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی روز ۲۳ سپتامبر ساعت ۱۲:۳۰ درخواست عضویت به سازمان ملل را ارایه خواهد کرد.

گزارش ها حاکی است دیپلمات های ارشد آمریکایی و اروپایی برای متوقف کردن تلاش‌های صورت گرفته برای عضویت کشور مستقل فلسطینی در سازمان ملل متحد، راهی خاورمیانه شده‌اند.

…………………………………………..

جهت جلوگیری از حوادثی شبیه قاهره،

«اسراییل سفیر خود از اردن را فراخواند»

خبر / رادیو کوچه

دولت اسراییل روز پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، اعلام کرد سفیر خود را ازعمان پایتخت اردن فراخوانده است.

درپی فراخوان جوانان اردن از طریق شبکه اجتماعی فیس‌بوک جهت برگزاری تظاهرات گسترده در مقابل سفارت اسراییل در عمان اسراییل برای مصون ماندن از پیامدها این تظاهرات سفیر خود را ازعمان به تل‌آویو فراخواند.

رادیو اسراییل در این زمینه گفته است دولت این کشور برای جلوگیری از تکرار حادثه سفارت اسراییل در مصراقدام به فراخوانی سفیر خود از اردن کرده است.

در جریان تظاهرات هفته گذشته در مقابل سفارت اسراییل در قاهره تظاهر‌کنندگان پس از به آتش کشیدن پرچم اسرائییل سفارت این کشور را اشغال کردند.

فراخواندن سفیر اسراییل از اردن به دستور بنیامین نتنیاهو نخست وزیر و لیبرمان وزیر خارجه این کشور صورت گرفته است و تنها یک نفر از کارکنان سفارت باقی خواهند ماند.

…………………………………………..

پس از کاهش درگیری‌ها در لیبی،

«سفیر ایران به لیبی بازگشت»

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، علی‌اصغر ناصری، سفیر جمهوری اسلامی در لیبی که به دنبال درگیری‌ها در این کشور به تهران فراخوانده شده بود، به لیبی بازگشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ابراز امیدواری کرده که با حضور سفیر این کشور در لیبی و گسترش فعالیت سفارت، «روند توسعه و تعمیق هم‌کاری‌های دوجانبه ایران و لیبی در راستای منافع و مصالح دو کشور بیش‌تر شود.»

پیش‌تر علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، در گفت‌و‌گویی تلفنی با مصطفی عبدالجلیل، رییس شورای انتقالی لیبی بر توسعه روابط بین تهران و طرابلس تاکید کرده بود.

…………………………………………..

علارغم رد تمامی اتهامات،

«‌حبس و جزای نقدی محکومیت دو فعال مدنی»

خبر / رادیو کوچه

محسن بیگلربیگی و رحمت عزیزی، دو تن از فعالان جنبش مردمی ایران موسوم به جنبش سبز در مازندران، به اتهام «اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق فعالیت در فضای مجازی و راه‌اندازی وبلاگ‌های متعدد و بر قراری ارتباط با سایت‌های ممنوعه»، به یک سال حبس و جریمه نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش جرس، محسن بیگلربیگی، عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت در دفاعیه خود گفته است: «بازجو با اتهامات واهی و منصوب نمودن وبلاگ‌های دیگر که اصلن به این‌جانب مربوط نبوده سعی در گرفتن اعتراف دروغی از بنده را داشت. بار‌ها قسم یاد کرد که مرا در حادثه عاشورای سال ۸۸ در تهران دستگیر نموده‌اند که این اتهام کذب محض بود و جالب‌تر این‌که فردایش اذعان داشت در روز عاشورا در شهرستان بهشهر چه می‌کردی؟»

این فعال در ادامه گفته بود: «امروز واقعن متاسفم که گروهی در نهادهای امنیتی که وظیفه حفاظت از جان و مال و حیثیت ملت را بر عهده دارند با پرونده‌سازی برای منزوی و حصر جوانانی همانند من کمر همت بسته‌اند. متهم ساختن به ساخت بمب و با ایمیل‌های ساختگی که معلوم نیست از کجا ارسال شده است سعی در اثبات این سخنان دارند.»

وی افزود: «در روز آخر، بازجوی پرونده بار‌ها از بنده خواست تا به میر حسین موسوی و مهدی کروبی توهین نمایم و از آنان تبری بجویم تا ایشان به بنده لطف نماید و در حکمم تجدید نظر نماید. بار‌ها حکم بنده را که در ابتدا هفت سال بود و تا ۲ سال کاهش یافت توسط بازجو به عنوان قاضی صادر می‌شد. آیا توهین به خادمان مردم و یاران امام دردی از ما چاره می‌کند و می‌تواند بالفرض مجرمی را تبرئه نماید واقعن به کجا می‌رویم؟»

محسن بیگلربیگی به ریاست دادگاه گفته بود: «بازجوی پرونده بنده را متهم به ارتباط با سران ضد انقلاب و حمایت از ایشان متهم نمود که بعد از اصرار این‌جانب اسامی را بر زبان آورد که سبب حیرت آدمی می‌گردد. اگر فرزندان شهید مظلوم بهشتی؛ بیت امام، فرزندان و همسران شهیدان همت و باکری و سید مصطفی تاجزاده و بهزاد نبوی و طیف گسترده‌ای از فرزندان و دل‌سوزان انقلاب؛ ضد انقلاب هستند بنده با افتخار می‌گویم که خاک پای این عزیزان بزرگوار هستم.»

وی اعلام کرد: «بعد از بازداشت به زندان بهشهر منتقل شدم که کوچک‌ترین حقوق انسانی در آن رعایت نمی‌شود. در جایی به نام قرنطینه با معتادین به کراک و متجاوزین به عنف هم سلول بودم و آن‌قدر فضایش تاسف بار است که جایی تمیزی برای خواندن نماز پیدا نمی‌شود و زمانی در آن‌جا بودیم در یک باغ وحش انسانی به سر بردیم…. ریاست محترم دادگاه، محبوس نمودن خیل عظیم عاشقان این خاک ظلمی بس عظیم است و باید روزی در دادگاه عدل الهی پاسخگوی این عمل بود.»

رحمت عزیزی، دبیر ستاد ۸۸ شهرستان بهشهر نیز در دفاعیه خود آورده بود «ظلمی از این بالا‌تر که چهره‌های شاخص و شخصیت‌های تاثیر گذار انقلاب که اسوه و الگوی جامعه هستند تهدید شوند آیا این‌‌ همان صَدٌّ عَنْ سَبیلِ اللّهِ نیست؟ و عدالت یکی از اصول دین ما به نام عدالت به سخره گرفته شود.»

انتظار نداشته باشید که ما یاران صدیق امام و انقلاب را واگذاریم و افرادی که بی‌هیچ هزینه‌ای بر مسند قدرت تکیه زده‌اند را پذیرا باشیم…. اقدام علیه امنیت ملی پر کردن زندان‌های از دانش‌جویان و فعالان سیاسی است…»

…………………………………………..

پس از صدوبیست‌وشش روز حبس،

«مریم بهرمن آزاد شد»

خبر/ رادیو کوچه

مریم بهرمن فعال اجتماعی، فعال حقوق زنان، وبلاگ‌نویس، روز پنج شنبه – ۲۴ شهریورماه پس از یک‌صد و بیست و شش روز بازداشت با قید وثیقه به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان از بند زنان زندان شیراز آزاد شد.

به گزارش سهام نیوز، وی در روز یک‌شبنه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، بازداشت شده بود. ساعت هفت و نیم صبح چند تن از ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت به منزل این فعال اجتماعی مراجعه کرده و بعد از سه ساعت بازرسی منزل (اتاق شخصی) و ضبط بعضی از اموال،‌ از جمله تلفن هم‌راه، چند جلد کتاب، لپ‌تاپ و… او را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت کرده‌‌اند.

 پس از نزدیک به دو هفته، در روز سوم خردادماه خانواده بهرمن موفق به ملاقات وی در بازداشت‌گاه پلاک صد، ازبازداشت‌گاه‌های متعلق به وزارت اطلاعات شدند. او پس از ۵۵ روز در سلول انفرادی به کانون اصلاح و تربیت میانرود که بند زنان زندان شیراز است، منتقل شد.

مریم بهرمن در تماس تلفنی با خانواده از انتقال خود به شهر تهران و بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات خبر داده بود.

 وی ابتدادر بازداشت‌گاه مرکزی اطلاعات مستقر شده و پس از ده روز به زندان اوین منتقل گردیده بود. اکنون مریم بهرمن پس از انتقال به شیراز به قید وثیقه آزاد شده است.

…………………………………………..

نماینده ایران در اسکار،

«فیلم جدایی نادر از سیمین»

خبر/ رادیو کوچه

هیات انتخاب فیلم ایرانی اسکار در سال جاری، فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی را به اتفاق آرا به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی کرد.

امیر اسفندیاری، سخنگوی هیات انتخاب فیلم ایرانی اسکار در سال جاری، ضمن اشاره به پایان مذاکرات اعضای این هیات و انجام تمامی بررسی‌ها براساس ساز و کارهای موجود که فیلم‌های واجد شرایط را با توجه به کلیه جوانب از ابعاد صنعتی، فرهنگی، انتقادی، موفقیت های بین‌المللی، پخش جهانی بر مبنای مدارک و اسناد گردآوری شده ارزیابی می‌کند، بیانیه نهایی هیات مزبور را جهت اطلاع رسانی در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

این هیات گفته است که این هیات با بررسی فیلم های واجد شرایط، ضمن تقدیر از سازندگان فیلم‌های آلزایمر، اینجا بدون من، مرهم و ورود آقایان ممنوع، سرانجام فیلم جدایی نادر از سیمین ساخته اصغر فرهادی را «در مقام نماینده سینمای ایران در رقابت بهترین فیلم خارجی زبان در هشتاد و چهارمین مراسم اسکار (۲۰۱۲) معرفی می نماید.»

 …………………………………………..

ناتو:

«طراحان حمله به سفارت آمریکا در کابل، بازداشت شدند»

خبر/ رادیو کوچه

نیروهای ناتو اعلام کرده اند که دو نفر را به اتهام سازماندهی حمله به سفارت آمریکا و مقر فرماندهی ناتو در کابل، بازداشت کرده اند.

در این حمله شش مهاجم انتحاری بعد از ظهر روز سه شنبه، ۲۲ شهریور با تصرف یک ساختمان در دست ساخت در میدان عبدالحق، اقدام به تیراندازی به سوی سفارت آمریکا، مرکز فرماندهی ناتو و برخی اهداف دیگر کردند.

بر اثر این حمله حدود ۱۵ تن کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر و از جمله شش عضو نیروی ناتو و چهار کارمند افغان سفارت آمریکا در کابل زخمی شدند.

نیروهای ناتو روز امروز با صدور اعلامیه‌ای گفته‌اند که یکی از مسوولان سازماندهی این حمله در شهرستان «زرمت» ولایت پکتیا و فرد دومی را در ولایت خوست در جنوب شرق افغانستان بازداشت شده اند.

ناتو گفته است که این مردان و دستیاران آن‌ها مسوول چندین حمله دیگر به شهر کابل نیز بوده‌اند. این دو فرد همچنین متهم به طراحی چندین بمب‌گذاری شده اند.

…………………………………………..

توسط حکومت بشار اسد،

«ده کشته جدید در ادامه سرکوب خونین مردم سوریه»

خبر/ رادیو کوچه

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد امروز جمعه در جریان سرکوب مردم این کشور در نقاط مختلف، ١٠ تن کشته شدند و درعین حال این نهاد مدافع حقوق بشر از کشف ٨ جسد نیز در سوریه خبر داد.

به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه در شهر «حلفایا» در ١٧ کیلومتری حما، چهار تن از معترضان کشته و١١ تن زخمی شدند. وضع ٣ تن از زخمی ها وخیم اعلام شده است.

افزون بر این در ده‌کده ای به نام «خطاب» در استان حما یک نفر در اثر تیراندازی نیروهای امنیتی جان خود را از دست داد.

در شهر حما، ماموران امنیتی یک مسجد را به محاصره خود درآوردند تا مانع تظاهرات نمازگزاران پس از نماز جمعه شوند. به گفته شاهدان عینی، جنگنده‌های نیروی هوایی بر فراز شهر به پرواز درآمده اند.

لازم به یادآوری است که حافظ اسد، پدر بشار اسد، در سال ١٩٨٢ ، شورش مردم این شهر را با استفاده از نیروی هوایی و بمباران شهر و بالاخره به بار آوردن بین بیست تا سی هزار کشته سرکوب کرد.

تلویزیون دولتی سوریه نیز به نوبه خود از کشته شدن یکی از اعضای نیروهای امنیتی و زخمی شدن چهار تن از آنان خبر داد. این تلویزیون روز گذشته نیز با پخش تصاویری از حسین هرموش اولین افسر جدا شده ازارتش این کشور، اعلام کرده بود که اعترافات کامل وی را پخش خواهد کرد.

…………………………………………..

در دربی هفتاد‌و‌یکم پایتخت،

«استقلال رقیب دیرینه خود را تسلیم کرد»

خبر/ رادیو کوچه

بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران با ارایه یک بازی هوش‌مندانه رقیب دیرینه خود را شکست داد و با شایستگی به صدر جدول رده بندی لیگ برتر باشگاه های ایران گام گذاشت.

 در این دیدار که در حضور ۱۰۰ هزار تماشاگر ورزش‌گاه آزادی تهران برگزار شد، ‌تیم استقلال با دو گل پرسپولیس را پشت سر گذاشت و به صدر جدول رده بندی صعود کرد.

 فرهاد مجیدی در دقیقه ۱۵ و مجتبی جباری در دقیقه ۸۲ برای استقلال گلزنی کردند.

 هفتاد و یکمین شهرآورد پایتخت با تفکرات تهاجمی بازیکنان پرسپولیس آغاز شد اما حرکات انفرادی علی کریمی کاپیتان سرخپوشان نتوانست خطر جدی را بر روی دروازه استقلال ایجاد کند.

  درمجموع،استقلالی‌ها جنگ هافبک‌ها را در این دیدار حساس از آن خود کردند و با ارایه یک بازی منطقی حریف سنتی خود را با شکست پشت سر گذاشتند.

 اما اشتباهات فاحش حمید استیلی سرمربی جوان پرسپولیس در چیدمان تیم باعث شد تا بازیکنان این تیم نتوانند عمل‌کرد قابل قبولی را در این دیدار به نمایش بگذارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,