Saturday, 18 July 2015
28 February 2020
مجله جاماندگان-‌سایه‌ای هراسان در شبستان عتیق-‌قسمت دویست‌و‌هفت

«فرنگی‌کاران نظام»

2011 September 18

شراره سعیدی/ رادیو کوچه

در ادامه روایت ترور تبعیدیان ایرانی باید از «کاظم رجوی» گفت، کاظم رجوی از اعضای سازمان ‏مجاهدین خلق در سال 1990 در سوییس ترور شد. از سوی بازپرس ‏تحقیق در سوییس  13 تن از کارکنان رسمی دولت جمهوری اسلامی متهم ‏به شرکت در قتل کاظم رجوی شدند. سه ماه بعد «عبدالرحمن ‏برومند» رییس هیت اجراییه نهضت مقاومت ملی ایران روز 29 فروردین 70 برابر 18 آوریل 91، از پای ‏درآمد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 6سپتامبر 1992 فریدون «فرخزاد ‏شاعر»، خواننده و شومن، که در برنامه‌های‌اش حکومت اسلامی را مورد ‏انتقاد قرار می‌داد ، با 17 ضربه‌ی کارد در آلمان کشته ‏شد.

قتل فریدون فرخزاد و کاظم رجوی را به «اکبر خوش‌کوشک» «کوش» نسبت می‌دهند. اکبر خوش‌کوش هنگامی که در جوخه‌‌های ترور نظام در اروپا سازمان‌دهی شد با اشاره به سابقه‌اش در کشتی فرنگی، اذعان می‌کرد که «فرنگی‌کار» است.

اشتهار او به دست داشتن در تروریسم بین‌المللی تا آن‌جا بود که در دهه‌ی 90 دولت کانادا یکی از دلایلی را که براساس آن به تقاضای پناهندگی «منصور آهنی» مامور وزارت اطلاعات در ونکوور کانادا جواب منفی داد «داشتن عکس مشترک با تروریست معروف اکبر خوش‌کوش در شهر رم» بود. نکته جالب توجه آن‌که ماهیت اکبر‌ خوش‌کوش برای سرویس‌های امنیتی اروپایی و آمریکایی نیز مشخص بود، اما اقدامی برای دستگیری او به عمل نیاورده بودند.

اکبر خوش‌کوش در سیستم سرکوب حکومت، به پاس بی‌رحمی‌ای که در مقابله با مخالفان نظام به خرج می‌داد، ارتقا‌ یافت و علاوه بر مسوولیت‌ یافتن در ترورهای خارج از کشور به سمت مشاور عملیاتی وزیر اطلاعات در دوران فلاحیان رسید.

جدا از ارتقای‌ مقام در دست‌گاه امنیتی وی از رانت‌های قدرت استفاده کرده و در حالی که فرزند سماورساز ساده‌ای در نازی‌آباد بود بدون داشتن سواد، سرمایه و یا شم‌ اقتصادی در نظام «عدل اسلامی» به ثروت میلیاردی هم رسید. او در هر پروژه‌ای که نیاز به استفاده از زور و قدرت بود سهیم می‌شد.

اکبر خوش‌کوش در سیستم سرکوب حکومت، به پاس بی‌رحمی‌ای که در مقابله با مخالفان نظام به خرج می‌داد، ارتقا‌ یافت و علاوه بر مسوولیت‌ یافتن در ترورهای خارج از کشور به سمت مشاور عملیاتی وزیر اطلاعات در دوران فلاحیان رسید

در دهه هفتاد و در اوج فعالیت‌های اقتصادی وزارت اطلاعات او و «جواد خجسته باقرزاده» برادر زن آقای خامنه‌ای هم‌راه با برادران «افراشته» به‌طور غیرقانونی موبایل از دوبی وارد کرده و در بازار آزاد می‌فروختند. وقتی پای برادران افراشته به زندان و دادگاه باز شد باز هم کسی کاری به کار او و برادر زن خامنه‌ای نداشت.

در جلسه پنجم دادگاه برادران افراشته، نقش اکبر خوش‌کوش و وزارت اطلاعات در انجام اعمال خلاف از پرده بیرون افتاد با این حال محسنی‌اژه‌ای که در نمایش مزبور نقش قاضی دادگاه را بازی می‌کرد از خوش‌کوش که جرمش محرز بود به عنوان مطلع یاد کرد و اتهامی را به او نسبت نداد.

در همین جلسه داوود افراشته نحوه‌ی کلاهبرداری اکبر خوش‌کوش با استفاده از پشتوانه‌ی امنیتی‌اش را شرح می‌دهد:

«…در سال 73 اکبر خوش‌کوش برای ساختن ساختمانی به من مراجعه کرد و کمک خواست که در قبال این کار وی طی قراردادی که بین شرکت مخابرات و «شرکت فران وابسته به وزارت اطلاعات» بسته شده بود و در آن عنوان شده بود 300 دست‌گاه موبایل گرفته شود را یادآور شد و گفت که مایل است 100 دست‌گاه آن را به من بفروشد که بعد من بابت خرید 100 میلیون تومان چک به وی دادم و قرار شد چند روز بعد هم موبایل‌ها را تحویل بدهد. بعد از مدتی در تماس با وی برای تحویل موبایل‌ها وی گفت شرکت کم کاری کرده و از من خواست تا در تماس با دوبی از آن‌جا گوشی خریداری و بعد از تحویل به فرودگاه به نام «اکبر اکبری» نام مستعار اکبر خوش‌کوش به تهران آمده و پس از ورود گوشی‌ها در عرض 3 تا 4 ماه وی فقط 29 دست‌گاه تلفن به من تحویل داد و حتا تعدادی را نیز به شخصی به نام همایون طوسی فروخت٬ ولی بعدها به علت تاخیر در تحویل ما تقاضای پول‌مان را کردیم که ایشان نمی‌دادند و تهدید می‌کردند بالاخره پس از مدت‌ها دوندگی توانستیم از وی به صورت چکی بلندمدت بگیریم.»

«شاپور بختیار» آخرین نخست وزیر حکومت شاهنشاهی و دست‌یارش ‏«کتیبه سروش» نیز به دست مامورین حکومت اسلامی با ضربات کارد در ‏پاریس به قتل رسیدند، پلیس فرانسه با ارایه شواهدی قاتلین این دو را ‏فرستادگان جمهوری اسلامی اعلام کرد. متهم این پرونده «علی وکیلی‌راد» بود که پس از انتخابات 88 از زندان فرانسه در ازای آزاد شدن «کلوتیلد ریس» از حبس جمهوری اسلامی آزاد شده و به تهران فرستاده شد، ولی او در این جنایت هم‌دستانی داشت که زمانی اندک پس از ترور از انظار ناپدید شدند. نام این افراد «غلام‌حسین شوریده شیرازی نژاد»، «حسین شیخ عطار»، «ناصر قاسمی‌نژاد»، «فریدون بویراحمدی» و «محمد آزادی» است که به احتمال قریب به یقین همگی در سایه جمهوری اسلامی زندگی می‌کنند.

پس از چندی «صادق شرفکندی» دبیرکل حزب دموکرات کردستان، فتاح ‏عبدلی، همایون اردلان و نوری دهکردی به تاریخ 26 شهریور ماه سال ‏‏1371 «17 سپتامبر1992» در برلین به دست ماموران حکومت اسلامی به ‏قتل رسیدند. «ابوالحسن بنی‌صدر» در سال 96 به عنوان شاهد در جریان دادگاه میکونوس نوشت:

«من لیستی در اختیار دارم شامل نام 13 نفر که در مشهورترین ترورهای رژیم شرکت داشته‌اند. تمام این افراد پست‌هایی در رده‌های بالای رژیم ایران به دست آورده‌اند. به‌طور مثال کوروش فولادی که در انگلستان به دوازده سال حبس محکوم شده بود، پس از آزادی و بازگشت به ایران در آن‌جا نماینده مجلس شد. هم‌چنین مهرداد کوکبی که به جرم آتش زدن یک کتاب‌فروشی در انگلستان محکوم شده بود، در حال حاضر به عنوان مشاور عالی مقام در وزارت علوم مشغول کار است، دادگاه برلین در دهم آوریل 1997، پس از رسیدگی  به ‏جنایت «کافه میکونوس» علی خامنه‌ای، هاشمی رفسنجانی و علی ‏فلاحیان را آمران این جنایت معرفی کرد، قاتلین مامور اجرای این جنایت ‏کاظم دارابی کازرونی و عباس رایل به حبس ابد محکوم شدند، که پس از 15 سال و 64 روز از آلمان اخراج و به ایران فرستاد شدند و هنگام ورود مورد استقبال معاون وزارت خارجه قرار گرفتند، چند تن ‏دیگر از قاتلین «مرتضی غلامی و چند تروریست  حکومت اسلامی و لبنانی» ‏توانستند به ایران و لبنان بگریزند.» در همین رابطه هفته‌نامه اشپیگل، روز ‏‏12 اردی‌بهشت با استناد به گزارش سری منتسب به «گروه ایران» در اداره ‏فدرال برای امنیت داخلی به تاریخ 29 ژوئن 93 نوشت:‏

«…سو‌‌قصد علیه ایرانیان باید توسط شعبه سرویس مخفی ایران در بن ‏تدارک و تحت نام رمز بزرگ علوی انجام گرفته باشد. بنابر همین گزارش ‏شعبه وزارت اطلاعات و امنیت ایران که بین سه سرویس مخفی ایران که ‏در آلمان فعال هستند از همه بزرگ‌تر می‌باشد، سفارت ایران در بن دارای ‏مرکزی برای اقدام‌هایی در سطح اروپای غربی است. این شعبه وزارت ‏اطلاعات از پایان سال 1986 و ابتدای 1987 به وجود آمده است. شعبه مورد ‏نظر در یک طبقه حفاظت شده سفارت قرار دارد و یک اتاق مخابرات در ‏اختیار دارد. در آن‌جا حداقل 20 نفر پرسنل مشغول به کارند… پشت ‏سر تمام این جنایات یک قدرت حکومتی قرار دارد که از تمام امکانات ‏لجستیکی برخوردار است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,