Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
علارغم تکذیب اجرای طرح از سوی وزیر علوم،

«اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه‌های خواجه‌نصیر و ورامین»

2011 September 17

خبر / رادیو کوچه

 رییس دانش‌گاه آزاد اسلامی واحد ورامین و مسوولان دانش‌گاه خواجه نصیر نیز به مانند ده‌ها دانش‌گاه دیگر در ایران، اقدام به تفکیک جنسیتی دانش‌جویان این دانش‌گاه‌ها در برخی از کلاس‌های درسی کرده‌اند.

به گزارش کلمه، محمدرضا ربیعی ظهر پنج‌شنبه، 15 سپتامبر، در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین که در بیت امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهرستان ورامین برگزار شد، گفت: «دانش‌گاه آزاد واحد ورامین- پیشوا برای انجام طرح تفکیک جنسیتی عزم جدی را به کار گرفته است، به طوری‌که در ترم جدید، ۶۴۷ کلاس به صورت تفکیک برگزار خواهد شد و امید است در آینده این وضعیت مناسب‌تر شود.»

هم‌چنین روز دوشنبه، ۲۲ شهریور ماه، درحالی که دانش‌جویان دانش‌گاه خواجه نصیر برای ثبت نام در کلاس‌های ترم جدید تحصیلی به سایت آموزشی دانش‌گاه مراجعه کرده بودند، متوجه شدند که تمامی دروس عمومی، ریاضیات عمومی و آزمایش‌گاه‌ها به صورت «تک جنسیتی» -صرفن آقا یا خانم- ارایه شده است و در صورت انتخاب این دروس با پیغام خطا مواجه می‌شدند.

گفتنی است طرح «تفکیک جنسیتی» که پس از روند «تک جنسیتی کردن» رشته‌های دانش‌گاهی در حال اعمال شدن است، تاکنون دانش‌گاه‌هایی چون امیرکبیر، شریف، علامه طباطبایی، مازندران، یزد، دانش‌گاه علمی- کاربردی، دانش‌گاه فردوسی مشهد، بین‌المللی قزوین را نیز دربر گرفته است.

اجرای پی در پی این طرح در دانش‌گاه‌های سراسر ایران در حالی صورت می‌گیرد که بسیاری از مسوولان دانش‌گاهی این امر را تکذیب کردند

وزیر علوم ایران چندی پیش در گفت‌وگو با خبرنگاران دولتی به انکار اجرای این طرح پرداخته و گفته بود: «ما چیزی به عنوان تفکیک جنسیتی نداریم. این واژه به ما تعلق ندارد، این واژه برای آن طرف آب است. این واژه را استفاده می‌کنید و در زمین دشمن بازی می‌کنید.»

از طرفی نیز «محمود احمدی‌نژاد»، پانزدهم تیرماه سال جاری با ارسال نامه‌ای به وزاری علوم و بهداشت خواستار «توقف اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانش‌گاه‌های کشور» شده و این اقدامات را «سطحی» و «غیر عالمانه» خوانده بود.

بیشتر بخوانید:

«ما در زمان شاه هم دانش‌گاه دخترانه فرح را داشتیم»

«طرح تفکیک جنسیتی را در دانش‌گاه مشهد متوقف کنید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,