Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
همسر مهدی کروبی:

«حاکمیت هزینه زندان و زندان‌بانان را برعهده خانواده گذاشت»

2011 September 22

خبر / رادیو کوچه

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از رهبران معترضان ضددولتی در ایران، در نامه‌ای به، صادق لاریجانی، ریاست قوه قضاییه جمهوری اسلامی، از آن‌چه بر ایشان طی این ۲۱۰ روز، گذشته سخن گفته است.

به گزارش سحام نیوز، خانم کروبی در بخش‌هایی از این نامه در خصوص وضعیت مهدی کروبی نوشته است: «آقای کروبی طی ۲۱۰ روز گذشته از حقوق اولیه یک زندانی نظیر حق دست‌رسی به کتاب، روزنامه، تلفن، ملاقات منظم، هواخوری و … برخوردار نبوده است.»

فاطمه کروبی در بخش دیگری از این نامه آورده است: «یک‌ماه پیش مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت از من دریافت کردند و سایر چک‌ها را از یکی از اعضای سابق دفتر که برای امضا و تقدیم مال الاجاره خوانده شده بود، اخذ کردند. دراین بدعت جدید حاکمیت هزینه زندان و زندان‌بانان را برعهده خانواده گذاشته تا به جهانیان بگوید کروبی درخانه خود زندانی است.»

همسر مهدی کروبی خطاب به آملی لاریجانی گفته است: «آیا جناب‌عالی فکر می‌کنید عاقلی در این کره خاکی پیدا شود که آن زندان تحمیلی را منزل کروبی تلقی کند؟ آیا سکوت دست‌گاه قضایی موجب این بدعت در دست‌گاه امنیتی نمی‌گردد که در آینده هزینه بازداشت‌گاه‌های خود را از خانواده زندانیان مطالبه کند؟ آیا چنین رفتاری شایسته جمهوری اسلامی است؟ اگرچه می‌دانید این دستور مضحک بدعتی تاریخی محسوب می‌گردد، اما خانواده به‌خاطر نگرانی از وضعیت جسمی آقای کروبی این خواسته را اجابت کرد.»

 بیشتر بخوانید:

«هم‌چنان بر مواضع خود ایستاده‌ام و تاکید می‌کنم»

«نمی‌توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,