Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
مطبوعات‌ ‌یک‌شنبه ایران،

«اروپا سوریه را تحریم کرد»

2011 September 25

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) بازتاب انتقاد شدید رییس جمهوری از سیاست‌های آمریکا و غرب در سازمان ملل

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=3&id=1085217

رسانه‌های جهان با بازتاب گسترده سخنان دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری در شصت و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل عمومن بر این نکته تاکید کردند که رییس جمهوری ایران امسال با لحنی تندتر سیاست‌های غرب و به ویژه آمریکا را در موضوع‌های مختلف جهانی به باد انتقاد گرفت، انتقادهایی که واکنش سریع آمریکا، اسراییل و برخی کشورهای غربی را در پی داشت.

در همین زمینه، رویترز در مطلبی تحت عنوان «کاخ سفید اظهارات احمدی‌نژاد را رد کرد»، نوشت: کاخ سفید انتقادات محمود احمدی‌نژاد از سیاست‌های آمریکا در سخن‌رانی روز پنج‌شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را رد و دولت ایران را به سوء رفتار با شهروندان خود متهم کرد. هم‌چنین الجزیره انگلیسی با چاپ این تیتر که «احمدی‌نژاد از آمریکا به شدت انتقاد کرد»‌، نوشت: در سخن‌رانی محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خطاهای دولت آمریکا از دیدگاه وی تشریح شد. آن‌چه در زمان سخن‌رانی آقای احمدی‌نژاد برجسته بود، خروج افراد در زمان سخن‌رانی‌اش بود.

اسراییل روز پنج‌شنبه محمود احمدی‌نژاد را به تهدیدکردن صلح جهانی در سخن‌رانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد متهم کرد.

دیوید کامرون‌- نخست وزیر انگلیس‌- روز پنج‌شنبه دقایقی پس از سخن‌رانی ضدغربی محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که خروج دیپلمات‌های آمریکایی و اروپایی را از سالن  نشست در پی داشت، شخصن از احمدی‌نژاد انتقاد کرد.

2) دیکتاتور یمن در میان خون و آتش به صنعا بازگشت

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=3&id=1085186

سرانجام پس از 3 ماه شایعه‌های متعدد مبنی بر عدم بازگشت علی‌ عبداله صالح به یمن نیمه‌شب جمعه گذشته دیکتاتور این کشور به‌طور کاملن محرمانه به صنعا بازگشت. در پی بازگشت صالح به یمن درخواست مسوولان بین‌المللی مبنی بر کناره‌گیری دیکتاتور از قدرت شدت گرفته است درحالی که درگیری‌ها میان نیروهای وابسته به صالح و انقلابیون بیش از 140 کشته و زخمی بر جای گذاشت.

کیهان

1) مخالفت حماس و جهاد اسلامی با تشکیل دولت مستقل فلسطین در کنار اسراییل

http://www.kayhannews.ir/900703/16.htm#other1602

جنبش حماس و جهاد اسلامی نسبت به درخواست رسمی محمود عباس از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین واکنش نشان دادند و آن را شکست خورده دانستند.

2) واریز مرحله هشتم یارانه‌ها از هفته دوم مهرماه

http://www.kayhannews.ir/900703/4.htm#other410

مدیرعامل سازمان هدف‌مندی یارانه‌ها گفت: «مرحله هشتم یارانه نقدی به مبلغ هر نفر 45هزار و 500 تومان، هفته دوم مهرماه سال جاری به حساب سرپرست خانوارها واریز می‌شود.»

اعتماد

1) اروپا سوریه را تحریم کرد

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-03/144.htm

اتحادیه اروپا در تازه‌ترین فشارهای خود علیه دمشق به بهانه آن‌چه محدود کردن بیش‌تر این کشور خواند، تحریم‌های تازه‌ای را علیه مقامات و شرکت‌های سوری اعمال کرد. شورای اتحادیه اروپا روز گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه دولت سوریه اعمال کرده و سرمایه‌گذاری در بخش نفت این کشور را ممنوع اعلام کرد. اعطای وام به بنگاه‌های اقتصادی در سوریه که در کشف، تولید و تصفیه نفت خام نقش دارند، ممنوع اعلام شده است. شورای اتحادیه اروپا در اقدام دیگری علیه سوریه و در ادامه دخالت‌های خود در امور داخلی این کشور تحویل اسکناس چاپ شده در اروپا به بانک مرکزی سوریه را ممنوع کرد.

2) نمایش 10محصول دفاعی برای نخستین بار در رژه نیروهای مسلح

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-03/204.htm

رژه بزرگ نیروهای مسلح، پنج‌شنبه گذشته، هم‌زمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی برگزار شد. به گزارش فارس، دراین رژه برخی از دست‌آوردهای مهم دفاعی در حوزه‌های موشکی، راداری، هواپیماهای بدون سرنشین، شناورهای سطحی و زیر سطحی، پروژه‌های نبرد هوایی و… که هم‌اکنون در یگان‌های رزم سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌کارگیری می‌شوند، به نمایش درآمد.

جام جم

1) ایران، نایب رییس مجمع عمومی سازمان ملل شد

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855013868

به دنبال انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان نایب رییس شصت‌و‌ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در مرداد ماه گذشته، علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان رییس جلسه بعدازظهر اولین روز مجمع عمومی سازمان ملل، آن را اداره کرد. در این نشست، تعدادی از سران و روسای کشورها سخن‌رانی کردند. نشست امسال مجمع عمومی با شرکت بیش از ٨٠ نفر از سران کشورها در نیویورک آغاز به کار کرد. رییس‌ جمهوری کشورمان پنج‌شنبه ‌شب در این نشست سخن‌رانی کرد. ایران به مدت یک‌سال و تا پایان مجمع شصت‌وششم نایب رییس این مجمع خواهد بود.

2) باهنر: این هفته تکلیف سوال از رییس ‌جمهوری را روشن می‌کنیم

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855013930

محمدرضا باهنر، نایب ‌رییس‌ مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخی انتقادات از عمل‌کرد هیت رییسه در خصوص طرح سوال از رییس‌ جمهوری گفت: «این هفته در هیت رییسه با نماینده افرادی که به دنبال سوال از رییس ‌جمهوری هستند، جلسه‌ای می‌گذاریم و با چک کردن امضاهای باقی‌مانده، وضعیت سوال از رییس‌ جمهوری را روشن می‌کنیم.»

رسالت

1) هاشمی از آبروی خود برای ائتلاف اصلاح‌طلبان خرج نکند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=76521

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با بیان این مطلب که اصلاح‌طلبان با از دست دادن لیدرهای خود، چاره‌ای جز به کارگیری نیرویی نافذ، هم‌چون هاشمی برای هماهنگی برنامه‌های خود ندارند، گفت: «هاشمی نباید از آبروی خود برای ائتلاف اصلاح‌طلبان استفاده کند، چرا که در شان عضو هیت امنای انقلاب نیست که سرگروه ائتلاف توفان زده‌ها شود.»

2) هدف‌مندی یارانه‌ها فقر و نابرابری در ایران را به شدت کاهش داد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=76502

بانک جهانی در گزارشی تحلیلی از اقتصاد ایران رشد اقتصادی و تورم ایران برای امسال را به ترتیب 2.5 و 20 درصد پیش بینی و تصریح کرد هدف‌مندی یارانه‌ها فقر و نابرابری در ایران را شدیدن کاهش داده است.

دنیای اقتصاد

1) دلایل اتهام‌زنی متخلفان اختلاس بزرگ

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=270812

موضوع رسیدگی به پرونده اختلاس بزرگ در شبکه بانکی کشور هم‌چنان خبرساز است و در تازه‌ترین تحولات این پرونده رییس سازمان بازرس کل کشور گفته است: «عده‌ای از متخلفان پرونده اختلاس بزرگ در حال اتهام‌زنی به دیگران هستند تا به این وسیله فرافکنی کنند و نباید اجازه دهیم عده‌ای سو‌استفاده‌گر هر کسی را متهم کنند.»

2) برکناری دو مدیر بانکی توسط وزارت اقتصاد

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=270805

منابع مطلع در وزارت امور اقتصادی و دارایی از احتمال تغییر در مدیرعاملی بانک‌های درگیر در اختلاس اخیر خبر می‌دهند. در پی سو‌استفاده مالی چند هزار میلیارد تومانی اخیر که چند بانک بزرگ کشور را درگیر خود کرده است خبرنگار ایسنا مطلع شد که وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال بررسی و تصمیم‌گیری به منظور تغییر مدیرعامل دو بانک است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,