Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
منابع مطلع در وزارت دارایی جمهوری اسلامی،

«احتمال برکناری دو مدیرعامل بانک‌های درگیر اختلاس بزرگ»

2011 September 25

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران در روز یک‌شنبه، 25 سپتامبر، دو مدیر عامل بانک‌های درگیر در ماجرای اختلاس بزرگ بانکی در این کشور برکنار خواهند شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از «منابع مطلع» در وزارت امور اقتصاد و دارایی جمهوری اسلامی به دلیل اختلاس 3000 میلیارد تومانی که چندی پیش در بانک صادرات و هفت بانک خصوصی و دولتی دیگر روی داد دو مدیر عامل بانک‌های درگیر از سمت خود برکنار می‌شوند اما این منابع نامی از مدیرانی که احتمالن تغییر خواهند کرد را به رسانه‌ها منتقل نکرده‌اند.

بانک صادرات که حدود دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان گشایش‌ اعتبار (LC) با نام آن باز شده و بانک ملی که بیش از هزار و دویست میلیارد تومان از این پول را پرداخت کرده است از جمله مهم‌ترین بانک‌های درگیر در این ماجرا هستند.

هم‌چنین وزیر اطلاعات نام بانک ملت را به دلیل شبه در پذیره‌نویسی بانک آریا که متعلق به گروه اختلاس‌کننده است، در زمره بانک‌های درگیر در ماجرا آورده است هر چند که مدیریت این بانک خود را از ماجرا مبرا می‌داند.

براساس این گزارش، بانک‌های سپه و رفاه کارگران دو بانک دولتی دیگری هستند که مبلغی از ال‌سی‌های سوری در آن‌ها تنزیل شده است. نام سه بانک خصوصی هم در این بین دیده می‌شود که عبارتند از بانک‌های سامان،‌ پارسیان و پاسارگاد.

 بیشتر بخوانید:

«بازداشت متهم اختلاس ۳هزار میلیارد تومانی ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,