Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
پیش از سفر به ترکیه روی داد،

«ممنوع‌الخروجی تورج اصلانی، مدیر فیلم‌برداری»

2011 September 25

خبر / رادیو کوچه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌های داخلی ایران، روز شنبه، 24 سپتامبیر، تورج اصلانی مدیر فیلم‌برداری جوان سینمای ایران به دلیل آن‌چه «هم‌کاری غیرقانونی با فیلم‌های خارجی» عنوان شده، ممنوع الخروج شده است.

به گزارش خبرگزاری سینمای ایران، وی که برای فیلم‌برداری چند پلان باقی‌مانده از فیلم سینمایی «بغض» به کارگردانی رضا درمیشیان و مذاکره با یک تهیه‌کننده بین‌المللی عازم ترکیه بود، پس از سوار شدن بر هواپیما و پیش از پرواز هواپیما، توسط ماموران به بیرون از هواپیما انتقال داده و از خروج وی از کشور جلوگیری شد.

اصلانی مدیر فیلم‌برداری فیلم‌هایی هم‌چون: «بدرود بغداد»، «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین»، «سن پترزبورگ»، «سوت پایان»، «خواب سفید» و… بوده است. با وجود ممنوعیت تلویحی هم‌کاری با پروژه‌های خارجی، وی اخیرن در کشور ترکیه فیلم‌برداری فیلمی را به کارگردانی «بهمن قبادی به عهده داشت که در آن بازیگرانی هم‌چون «بهروز وثوقی» ایفای نقش می‌کردند.

اصلانی قرار بو در سفر به ترکیه، ضمن فیلم‌برداری پلان‌های باقیمانده فیلم «بغض»، مذاکراتی با کمپانی نیویورکی سوردریم که تهیه‌کنندگی چند فیلم از سینماگران دیگر ایرانی را هم به عهده داشته انجام دهد.

این کمپانی قرار بود از اصلانی به عنوان فیلم‌برداری یک فیلم اپیزودیک که قرار است به کارگردانی چهار کارگردان بین‌المللی یعنی «امیر کاستاریکا»، «می‌را نایر» فیلم‌ساز هندی برنده نخل طلا، «پائولو سورنتینو» کارگردان سر‌شناس ایتالیایی و «گیلرمو آریه‌گا» نویسنده فیلم‌های بابل و ۲۱ گرم ساخته الخاندرو گنزالس ایرانیتو ساخته شود، مذاکراتی را انجام دهد که از این هم‌کاری بازماند.

بیشتر بخوانید:

«‌حقوق فیلم‌سازان بازداشت شده باید رعایت شود»

«ممنوع‌الخروجی میرتهماسب مستندساز ایرانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,