Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
با تودیع وثیقه،

«آزادی اشکان ذهابیان، فعال دانش‌جویی»

2011 September 26

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های مخالف جمهوری اسلامی، اشکان ذهابیان فعال دانش‌جویی مازندران بعدازظهر چهارشنبه، 21 سپتامبر، پس از پنج ماه از زندان آزاد شده است.

به گزارش دانشجونیوز، این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت عصر چهارشنبه با سپردن وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان متی کلای بابل آزاد شد.

این عضو سابق انجمن اسلامی دانش‌جویان دانش‌گاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد در تاریخ ۱۲ اردی‌بهشت پس از مراجعه به ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان مازندران بازداشت و به مدت نزدیک به ۵۰ روز به بند انفرادی بازداشت‌گاه اداره اطلاعات ساری منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت. اتهام وی از سوی مراجع قضایی استان مازندران اقدام علیه امنیت ملی به‌واسطه تبلیغ علیه نظام عنوان شده است.

گفتنی است این دانش‌جوی محروم از تحصیل برای گذراندن ۶ ماه حبس به زندان متی کلای بابل منتقل شد.

بنا به این گزارش در حالی‌که این فعال دانشجویی برای گذراندن دوران محکومیت شش ماهه خود، به اتهام اخلال و اغشتشاش در نظم و امنیت دانش‌گاه مازندران، خود را به زندان معرفی کرده بود، با اتهامی جدید اقدام علیه امنیت ملی به‌واسطه ی تبلیغ علیه نظام مواجه شد.

او در زندان متی کلا به دلیل شرایط نامساعد و بلاتکلیفی در پروسه قانونی پرونده‌اش دست به اعتصاب غذای خشک زد. پس از آن به دلیل وضعیت وخیم جسمانی و عدم رسیدگی از سوی مسوولان زندان به اعتصاب غذای پایان داد.

اشکان ذهابیان عضو ستاد مهدی کروبی در مازندران پیش از این نیز دوبار در خرداد و آبان سال ۸۸ به دلیل اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شده و به قید وثیقه آزاد شده بود

بیشتر بخوانید:

«انتقال ذهابیان، فعال دانش‌جویی به سلول انفرادی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,