Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
مطبوعات ‌دوشنبه ایران،

«زمزمه‌ها در مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد»

2011 September 26

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) زمزمه‌ها در مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=4&id=1086448

برخی نمایندگان در گفت‌و‌گو با خراسان از پی‌گیری طرح استیضاح وزیر اقتصاد به دلیل ضعف نظارت در بروز پرونده فساد عظیم بانکی خبر دادند. هم‌چنین خبرگزاری فارس گزارش داد‌: «10 امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد جمع‌آوری شده است.» به گزارش این خبرگزاری نمایندگان طراح طرح استیضاح وزیر اقتصاد و دارایی نسبت به آن‌چه «دخالت جریان انحرافی در اختلاس چند هزار میلیاردی» می‌خوانند خواستار استیضاح سید شمس‌الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی شده‌اند.

2) گلایه برخی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی از احمدی‌نژاد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=4&id=1086412

برخی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با تهیه گزارشی، تاخیر در ابلاغ مصوبات این شورا را از جمله ضعف‌های مهم آن برشمرده و معتقدند بخش مهمی از این تاخیرها، متوجه رییس جمهوری و ارکان دفتر احمدی‌نژاد است که باعث شده برخی مصوبات شورا با تاخیر 6 ماهه و بیش‌تر ابلاغ شوند.

همشهری

1) وزیر اطلاعات به عناصر مرتبط با بی‌بی‌سی در ایران هشدار داد

http://www.hamshahrionline.ir/news-146566.aspx

وزیر اطلاعات اعلام کرد اطلاعات مهمی از هم‌کاران و مرتبطین بی‌بی‌سی فارسی در ایران به دست آمده و وزارت اطلاعات ضمن احضار تعداد دیگری از عناصر مرتبط با این شبکه ظاهرن رسانه‌ای، با جدیت در حال پی‌گیری موضوع است. وزیر اطلاعات افزود بازداشت‌ها را در حداقل انجام دادیم، اما این اقدامات آغاز فعالیت‌های ما در این مسئله است و هر جا لازم باشد با کسی تعارف نداریم و با قاطعیت به وظیفه خود عمل خواهیم کرد.

2) دستگیری 80 معترض آمریکایی توسط پلیس

http://www.hamshahrionline.ir/news-146591.aspx

نیروهای امنیتی آمریکا سرانجام ادامه اعتراض‌ها در این کشور را تحمل نکرده و با حمله خشن به تحصن معترضان این کشور در منطقه تجاری نیویورک بیش از ۸۰ نفر را دستگیر کردند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که تلاش نیروهای پلیس برای بازداشت معترضان در مواردی به درگیری کشیده شده است. پلیس نیویورک اعلام کرده که این افراد به اتهام اخلال در نظم عمومی و مسدود کردن مسیر رفت‌ و آمد مردم بازداشت شده‌اند.

اعتماد

1) امیر منصور آریا 3 سال پیش درگذشت

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-04/204.htm

خبرآنلاین نوشت: بر اساس شنیده‌ها فردی که نامش به عنوان متهم پرونده اختلاس در رسانه‌ها تحت عنوان امیرمنصور امیرخسروی مطرح شده، کسی است که سه سال پیش فوت شده است.

منابع نزدیک به این خاندان می‌گویند در حال حاضر شخصی به عنوان امیرمنصور خسروی وجود خارجی نداشته و ایشان قریب سه سال است فوت کرده (امیرمنصور خسروی معروف به آریا) ایشان پدر اخوان خسروی بوده و به‌خاطر علقه عاطفی که بین ایشان و پدرشان برقرار بوده اسم هلدینگ‌، گروه و مجموعه سرمایه‌گذاری‌های این مجموعه به نام امیرمنصور خسروی (آریا) انجام می‌گرفت در حالی که (گاد فادر) همه‌کاره و شخصی که کلیه مسایل اخیر حول ایشان دور می‌زند کسی نیست جز شخص آقای مه‌آفرید امیرخسروی. (که برخی رسانه‌ها به اشتباه تصور کرده‌اند این نام از آن فردی مونث است)

2) ملک عبداله به استقبال اصلاحات رفت، زنان عربستان پشت فرمان نمایندگی

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-04/150.htm

پس از هشتاد سال و به گفته برخی صدها سال سرکوب و حقارت زنان در عربستان جدید و قدیم، بالاخره جای‌گاه و مقام زن باارزش شد تا در سایه انقلاب‌های عربی، عبداله شاه سعودی به ناگهان عقب‌نشینی گسترده‌ای کند و از زنان کشورش بخواهد هم انتخاب کنند و هم انتخاب شوند. زنان عربستانی که تا همین چند ماه پیش به جرم رانندگی دستگیر و جریمه می‌شدند، امروز می‌توانند به مقام نمایندگی برسند و در جامعه بسته و به شدت مردسالار عربستان حضور داشته باشند.

جام جم

1) 4 انفجار سهم‌گین کربلا را لرزاند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855090770

یک منبع در پلیس کربلا اعلام کرد در پی 4 انفجار که دیروز در منطقه باب طویریج این استان روی داد، دست‌کم 17 نفر کشته و 45 نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش بی‌بی‌سی، اولین بمب که در یک اتومبیل کار گذاشته شده بود، در بیرون از ساختمان یکی از ادارات دولتی که کار صدور کارت شناسایی ملی و گذرنامه را انجام می‌داد منفجر شد. به گفته پلیس، هم‌زمان با ورود نیروهای امدادی دست‌‌کم 2 انفجار دیگر نیز در همین محل به وقوع پیوست.

2) حمایت تلویحی ایران از تشکیل دولت مستقل فلسطین

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855100148

محمود احمدی‌نژاد، رییس‌ جمهوری در واکنش به طرح درخواست تشکیل دولت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: «تشکیل دولت فلسطینی در بخشی از خاک فلسطین به معنای چشم‌پوشی از سرزمین فلسطین نیست.»

رسالت

1) نایب رییس کمیسیون قضایی: هم‌کاری با رسانه رژیم سلطنتی انگلیس (بی‌بی‌سی) اقدام علیه امنیت ملی است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=76814

نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس با بیان این‌که در قانون مجازات اسلامی هم‌کاری با شبکه‌ و رسانه‌های معاند و وابسته به دشمنان نظام جرم است، تاکید کرد: «هم‌کاری و کمک به رسانه رژیم سلطنتی انگلیس یعنی بی‌بی‌سی، به دلیل رویکرد عنادی و ضد انقلابی این رسانه، اقدام علیه امنیت ملی است.»

2) شورای امنیت خواستار توقف خشونت‌ها در یمن شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=76811

شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه شب توقف خشونت‌ها را در یمن خواستار شد. به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه‌، این شورا در بیانیه‌ای از همه طرف‌های یمن خواست خشونت به خصوص بر ضد غیر‌نظامیان و افراد غیر‌مسلح را کنار گذارند و خواستار آغاز روند انتقال دموکراتیک قدرت در این کشور شد.

دنیای اقتصاد

1) عقب‌نشینی چهل هزار تومانی بازار سکه طلا

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=270964

قیمت سکه پس از 19 روز سیر در بالای سطح 600 هزار تومان، به دنبال سقوط قیمت جهانی طلا 40 هزار تومان کاهش یافت. روز گذشته هر قطعه سکه در بازار آزاد تا 570 هزار تومان تنزل کرد.

2) ارزیابی مدرک معاون اول در مجلس

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=270932

مجلس در حالی روز گذشته با حضور وزیر علوم، صحت مدرک دکترای محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس ‌جمهوری را بررسی کرد که هم‌زمان با آن، رحیمی در جشن آغاز سال تحصیلی مدارس، در حال سخن‌رانی درباره «برقراری عدالت آموزشی» بود.

الیاس نادران، نماینده تهران که با سوال از وزیر علوم درباره مدرک، کامران دانش‌جو را برای دومین بار به مجلس فراخوانده بود در جلسه دیروز گفت که نباید مسوولان اجرایی‌ای که مدرک تقلبی از دانش‌گاه‌های غیر‌معتبر ارایه می‌دهند، حاشیه امن داشته باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,