Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
نخست وزیر اسراییل به‌طور رسمی اعلام کرد:

«از فلسطین برای مذاکرات صلح دعوت می‌کنم»

2011 September 26

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، 25 سپتامبر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل به‌طور رسمی از محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی برای شرکت در مذاکرات صلح دعوت کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، آقای نتانیاهو در مصاحبه‌ای‌‌ ضمن استقبال از سرگیری مذاکرات صلح میان اسراییل و تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که «از همین جا رسمن برای آغاز مذاکرات صلح از طرف فلسطینی دعوت می‌کنم» اما به شرطی که واقعن نیتی برای این کار وجود داشته باشد «یعنی نشستن و مذاکره کردن، چیزی که من اهلش هستم.»

نخست وزیر اسراییل هم‌چنین از تلاش‌های گروه چهارگانه مذاکرات صلح خاورمیانه اسقبال کرد و جدول زمانی تعیین شده توسط این گروه را واقع‌گرایانه ارزیابی کرد.

گروه چهارگانه مذاکرات صلح خاورمیانه متشکل از سازمان ملل، آمریکا، روسیه، و اتحادیه اروپا خواستار آن شده که مذاکرات مستقیم صلح میان اسراییل و فلسطینی‌ها ظرف یک ماه از سر گرفته شود و تا پایان سال آینده میلادی به نتیجه برسد.

آقای نتانیاهو هم‌چنین گفت: «شاید مردم دنیا ندانند که من و مردم اسراییل تا چه حد تشنه صلح هستیم و نگران آینده‌ای هستیم که قرار است برای فرزندانمان و فرزندان آن‌ها و البته روزگار خودمان رقم بخورد. به همین دلیل من این‌جا می‌گویم که من به واقع خواستار برقراری صلح هستم.»

سخنان آقای نتانیاهو در حالی مطرح می‌شود که محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، روز جمعه، 23 سپتامبر، درخواست تاریخی به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین را به‌طور رسمی به دبیرکل سازمان ملل ارایه داد.

دولت‌های آمریکا و اسراییل مخالف پذیرش تشکیل کشور فلسطینی هستند و می‌گویند که این هدف باید تنها از طریق مذاکره با اسراییل حاصل شود.

بیشتر بخوانید:

«فلسطینی‌ها مستحق زندگی آزادانه هستند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,