Saturday, 18 July 2015
02 December 2021
به اتهام اخلال در نظم عمومی و اقدام علیه امنیت ملی،

«برگزاری دادگاه دو تن از دراویش شهرستان کوار»

2011 September 26

خبر / رادیو کوچه

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام دو تن از دراویش گنابادی درشهرستان کوار از توابع شیراز صبح روز یک‌شنبه، 25 سپتامبر، در شعبه اول دادگاه عمومی آن شهرستان برگزارشده است.

 به گزارش سایت مجذوبان نور‌، اولین جلسه رسیدگی به اتهام آقایان اکبری و بیرمی از برگزارکنندگان مجالس درویشی در شهرستان کوار برگزار شد که به اتهام اخلال در نظم عمومی و اقدام علیه امنیت در دادگاه عمومی بازداشت و محاکمه شدند. این دو به دلیل بازداشت وکلای خود، بدون داشتن وکیل به دفاع از خود پرداختند.

طی این جلسه از دادگاه قرار تامین کیفری این 2 درویش گنابادی وثیقه 150 ملیون تومانی اعلام شد که این دراویش حاضر به تودیع وثیقه نشده و به حکم دادگاه به زندان عادل‌آباد شیراز انتقال داده شدند.

گفته می‌شود دراویش گنابادی علت عدم سپردن وثیقه را بی‌گناهی خویش و عدم انتساب اتهامات وارده عنوان کرده‌اند.

این درویش گنابادی در مورخ 19 شهریور ماه توسط نیروهای امنیتی و در منازل شخصی‌شان و بدون ارایه حکم قضایی و قانونی دستگیر شده بودند.

 یادآور می‌شود در پی درگیری ماموران امنیتی و افرادی موسوم به لباس شخصی‌ها با دراویش نعمت‌اللهی گنابادی در استان فارس طی روزهای 11 الی 13 شهریور ماه تعدادی‌ از آنان در شهرهای کوار و سروستان فارس مجروح و بازداشت شدند. هم‌چنین در خلال این درگیری‌ها وحید بنانی، از دراویش کوار نیز جان‌باخت.

پس از آن جمعی از دراویش با صدور فراخوانی از تجمعی مقابل زندان اوین در اعتراض به بازداشت‌های دراویش و جان‌باختن آقای بنانی خبر داده که به دلیل جو امنیتی برابر این زندان تجمع لغو شد اما گروهی از آن‌ها که برابر زندان اوین تجمع کرده بودند بازداشت شدند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت بیش از پانزده درویش معترض برابر زندان اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,