Saturday, 18 July 2015
27 March 2023

«هری پاتر ایرانی در راه جشنواره فجر»

2009 December 10

فیلم سینمایی رئال انیمیشن «راز دشت تاران» که نخستین بار در سینمای ایران با تکنیک‌های بصری مشابه «هری پاتر» و با بازی «ارژنگ امیرفضلی» و «رضا شفیعی‌جم» ساخته شده، به بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر ارایه می‌شود.

براساس این گزارش، به گفته گروه سازنده «راز دشت تاران»، این فیلم اولین فیلم سینمایی رئال انیمیشن ایران بوده و با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های ویژوال افکت و ‌مدرن‌ترین روش‌های کروماکی برای اولین بار در ایران ساخته شده است. هم چنین این فیلم اولین فیلم سینمایی رئال انیمیشن ایرانی بوده که با تکنیک‌ فیلم‌هایی چون «هری پاتر»، «نارنیا» و «اسپایدرمن» ساخته می‌شود.

«راز دشت تاران» که تمامی کاراکترهای آن رئال است، از لوکیشن‌ها و فضاهای 3 بعدی بهره می‌برد

«راز دشت تاران» که تمامی کاراکترهای آن رئال است، از لوکیشن‌ها و فضاهای 3 بعدی بهره می‌برد.

در این فیلم، «ارژنگ امیرفضلی» و «رضا شفیعی‌جم» به ایفای نقش پرداخته‌اند و تمامی صحنه‌ها در فضای تمام کروماکی (پرده آبی) فیلمبرداری شده است، هم چنین بخشی از فیلم برداری‌های باقی‌مانده کار از شنبه تا پنجشنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

«راز دشت تاران» در ژانر کودک تهیه شده و ساخت آن سه سال به طول انجامیده است.

بنا به این گزارش، گروه سازنده «راز دشت تاران»، این فیلم را پدیده‌ای در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر امسال می‌دانند و معتقدند که با نمایش این فیلم، انقلابی در صنعت سینمای ایران روی خواهد داد.

فیلم سینمایی «راز دشت تاران» محصول شکوفا فیلم به کارگردانی «هاتف علیمردانی» و «محمد لطفعلی» و تهیه‌کنندگی «داریوش بابائیان» برای حضور در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,