Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
گزارش روز- برای کمک به نیازمندان،

«افغانستان و فراخوان ۵۹۶ میلیون دلار»

2011 September 29

آرین/ دفتر کابل/ رادیو کوچه

najib@koochemail.com

در حالی‌که خشک‌سالی و کمبود مواد خوراکه هزاران خانواده افغان‌ها را تهدید می‌کند، وزارت زراعت افغانستان قرار است امروز فراخوان کمک 596 میلیون دلاری را به کشورهای کمک کننده بسپارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مقامات افغان می‌گویند این کمک‌ها به افراد زیر خط فقر و کشاورزانی که در اثر خشک‌سالی کشاورزی‌شان آسیب دیده است کمک می‌شود.

«محمد آصف رحیمی» وزیر زراعت افغانستان می‌گوید در زمستان پیش ‌رو 400 هزار خانواده به کمک‌های غذایی نیاز دارند.

در سال روان به دلیل باران کم، افغانستان دچار خشک‌سالی شده و کشت‌زارهای کشاورزان که یگانه منبع در آمد‌شان است آسیب شدید دیده است.

وزیر زراعت افغانستان می‌گوید 4 تا 5 میلیون نفر در این کشور در تحت خط فقر قرار دارند و همه ساله باید برای کمک به آنان فرا خوان داده شود.

آقای رحیمی گفت 40 هزار تن گندمی که در ذخیره گاه این وزارت موجود است و در سال گذشته از کشاورزان افغانی خریداری شده، برای آسیب‌دیدگان خشک سالی اختصاص داده شده است.

به گفته وی این گندم ها به گونه‌ی رایگان به 200 هزار خانواده متاثر از خشک سالی توزیع می‌شود.

وزیر زراعت افغانستان گفت: «تلاش می‌شود ذخیره‌گاه‌های گندم این وزارت هر‌چه زود‌تر تخلیه شوند و به عوض آن 100 هزار تن گندمی که از هندوستان کمک شده در آن جا به جا شوند.»

نخست وزیر هندوستان در سفری که چندی پیش به افغانستان داشت وعده داده بود که آن کشور 150 هزار تن گندم را به افغانستان کمک ‌می‌کند، اما تا هنوز انتقال آن به افغانستان آغاز نشده است.

به گفته وزیر زراعت افغانستان قرار است 20 هزار تن مواد خوراکه حیوانی نیز برای خانواده‌های آسیب دیده از خشک‌سالی توزیع شود.

این در حالی‌ست که این وزارت نیز از آغاز توزیع تخم‌های اصلاح‌شده بذری به گونه‌ی رایگان به کشاورزان خبر داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,