Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
معترضان مخالف حکومت سوریه:

«فشار بین‌المللی بر حکومت بشار اسد کافی نیست»

2011 October 01

خبر / رادیو کوچه

معترضان مخالف حکومت سوریه همانند هفته‌های گذشته روز جمعه، 30 سپتامبر، نیز جهت اعتراض به دولت سوریه و هم‌چنین درخواست برای کناره‌گیری بشار اسد، رییس جمهوری این کشور، دست به راه‌پیمایی زده‌اند.

تظاهرکنندگان سوری روز گذشته در اکثر شهرها و بخش‌های این کشور از جمله رستن، حمص، درعا، قامشلی، جسر الشغور، حماه، دیر الزور، ادلب، لاذقیه و حومه دمشق دست به تظاهرات ضد‌دولتی زدند.

یکی از اعضای شورای هماهنگی تظاهرات سوریه در تماسی اعلام کرد 13 نفر از معترضان این کشور به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

فعالان سیاسی و حقوق بشری سوریه نیز بر این نکته تاکید دارند که فشارهای اعمال شده از سوی کشورهای جهان بر ضد حکومت بشار اسد کافی نیست زیرا این حکومت هم‌چنان به سرکوب مردم ادامه می‌دهد.

فعالان سوری تاکید دارند که «آن‌ها به اعتراضات مسالمت‌آمیز خود ادامه می‌دهند، اما در برابر حکومتی ایستاده‌اند که جنایت‌کارترین حکومتی جهان است.»

بر اساس آخرین آماری که از سوی سازمان‌های حقوق بشر سوریه منتشر شد، شمار قربانیان اعتراضات در این کشور تا کنون به 3600 نفر از جمله 225 کودک رسیده است.

این در حالی است که گزارش‌های منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که هنوز اختلاف بین اعضای شورای امنیت درباره صدور قطع‌نامه‌ای بر ضد حکومت‌ سوریه پا برجا است.

کشورهای غربی از جمله آمریکا، فرانسه و بریتانیا بر ضرورت اعمال فشار بیش‌تر بر حکومت‌ بشار اسد اصرار دارند، درحالی که دو کشور روسیه و چین هم‌چنان به مخالفت خود در این زمینه ادامه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

«تعدیل پیش‌نویس قطع‌نامه علیه سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,