Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
مطبوعات ‌دو‌شنبه ایران،

«سهام بی‌صدای خاتمی در بانک پر صدای سامان»

2011 October 03

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کیهان

1) سهام بی‌صدای خاتمی در بانک پر صدای سامان

http://www.kayhannews.ir/900711/2.htm#other205

براساس یک خبر موثق که کیهان در جریان پی‌گیری ماجرای غارت 3 هزارمیلیارد تومانی اخیر به آن دست یافت، آقای سید محمد خاتمی رییس جمهوری سابق و از سران فتنه آمریکایی- اسراییلی 88 یکی از سهام‌داران بانک سامان است. و آقای سید علی خاتمی برادر رییس جمهوری سابق و رییس دفتر وی در سال‌های پایانی ریاست جمهوری سید محمد خاتمی نیز، مدیر شرکت سرمایه‌گذاری این بانک است.

بانک سامان هم‌راه با بانک غیرقانونی و هنوز تاسیس نشده «آریا» در غارت 3 هزار میلیارد تومانی از سیستم بانکی کشور دست داشته که مدیرعامل آن به همین اتهام از کار برکنار شده و در انتظار محاکمه به سر می‌برد.

2) وزیران خارجه 8 کشور آمریکای لاتین برای میانجی‌گری به دمشق می‌روند

http://www.kayhannews.ir/900711/16.htm#other1601

وزیران خارجه هشت کشور عضو کشورهای بلوک آسیا در آمریکای لاتین برای میانجی‌گری به سوریه می‌روند. هوگو چاوز رییس جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی در تلویزیون این کشور با اعلام مطلب فوق افزود: «برادران ما در سوریه در حال مقاومت کردن مقابل حملات امپریالیستی هستند چرا که آمریکا و اروپایی‌ها در تلاش برای نابودی نظام بشار اسد هستند.» وی تصریح کرد: «باراک اوباما و هم پیمانان امپریالیست وی می‌کوشند مردم سوریه را نابود کنند ولی من از این‌جا پیام هم‌بستگی خود و ملتم را به مردم سوریه و رییس جمهوری این کشور می‌فرستم.»

خراسان

1) اسماعیل هنیه: فلسطینیان بر آزادی همه خاک فلسطین از «نهر تا بحر» اصرار دارند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=11&id=1101498

اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت قانونی فلسطین با تاکید بر این‌که ما از طریق مقاومت می‌توانیم آزادی قدس را رقم بزنیم و آن را بازپس گیریم افزود: «فلسطینیان بر آزادی همه خاک فلسطین از «نهر تا بحر» اصرار دارند.»

2) بعضی دست‌ها و فشارهای بیرون از نظام بانکی دخیل در اختلاس برای کمیته ویژه مجلس شناسایی شده‌اند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=11&id=1101492

غلامرضا اسداللهی عضو کمیته ویژه بررسی اختلاس بزرگ در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به شناسایی برخی دست‌ها و فشارهای بیرون از نظام بانکی دخیل در وقوع اختلاس ۳ هزار میلیاردی گفت: «باقی مانده افرادی که در این امر دخیل بوده‌اند نیز تحت بررسی کمیسیون قرار دارند.» از سوی دیگر به دنبال وقوع اختلاس بزرگ در شبکه بانکی جلسه بررسی طرح تحول نظام بانکی دیروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها تشکیل شد و در این نشست علاوه بر مباحث مطرح در این طرح نحوه نظارت بر سیستم بانکی به ویژه نظارت بر اعتبارات مورد تاکید قرار گرفت.

اعتماد

1) بقایی: احمدی‌نژاد سردار رهبری است

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-11/150.htm

با وجود انتقادات اصول‌گرایان و یاران قدیم احمدی‌نژاد از سخنان او در مجمع عمومی سازمان ملل که به زعم بعضی از آن‌ها هم‌چون کاظم انبارلویی سخنانی تکراری بود اما حمید بقایی با «سردار رهبری» نامیدن احمدی‌نژاد گفت: «بهره‌گیری رییس ‌جمهوری از بیانات رهبر معظم انقلاب در سخن‌رانی خود و پی‌گیری آن نشان داد دکتر احمدی‌نژاد سردار رهبر معظم انقلاب است.»

2) جنگنده یمنی سربازان ارتش را بمباران کرد

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-11/144.htm

یمن که این روزها با همه‌گونه مشکل از انقلاب‌‌خواهی‌ مردم تا مبارزه با القاعده و جنگ داخلی روبه‌روست و رییس ‌جمهوری‌اش هم نمی‌خواهد حتا به بهای نابودی کشور قدرت را واگذار کند، میزان خشونت را روز به روز افزایش می‌دهد و حالا که به استفاده از نیروی هوایی برای پیشبرد اهداف خود رسیده، دوست و دشمن نمی‌کند و هر جماعت سلاح به دستی را هم هدف حمله قرار می‌دهد. گو این‌که سربازان ارتش وفادار به صالح باشند. مقامات پزشکی و نظامی یمن روز یک‌شنبه اظهار داشتند: «جنگنده‌های متعلق به ارتش این کشور در حمله‌ای شنبه‌شب در استان ابین یک مدرسه متروک را که توسط سربازان تیپ 119 ارتش به عنوان پناه‌گاه استفاده می‌شد، بمباران کردند.»

جام جم

1) آمادگی ایران برای بازدید متخصصان تمام کشورها از تاسیسات هسته‌ای

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855702831

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد، رییس‌ جمهوری در دیدار رییس مجلس کویت که دیروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: «ایران و کویت دو کشور مسلمان و همسایه هستند؛ به گونه‌ای که در تاریخ، هیچ نقطه تاریکی در روابط بین دو کشور وجود ندارد.»

رییس‌ جمهوری در ادامه از آمادگی کشورمان برای بازدید متخصصان تمامی کشورهای منطقه و جهان از تاسیسات هسته‌ای خبر داد و اضافه کرد: «متخصصان تمام کشورها می‌توانند بیایند با متخصصان ایرانی گفت‌وگو و از تاسیسات نیز بازدید نمایند؛ زیرا تاسیسات هسته‌ای ایران همان‌طور که بارها اعلام شده هیچ‌گونه خطری برای کشورهای منطقه ندارد.»

2) دستگیری‌های گسترده معترضان در آمریکا

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100855693492

در پانزدهمین روز از تظاهرات مردم نیویورک علیه سیاست‌های دولت اوباما در خصوص حمایت از نظام بانک‌داری و کاهش فرصت‌های شغلی، پلیس این شهر بار دیگر دست به خشونت زد و صدها نفر از تظاهرات‌کنندگان را دستگیر کرد. به گزارش بی‌‌بی‌‌سی، بعد از آن که تظاهرات معترضان از وال‌استریت در منطقه منهتن به منطقه بروکلین در شهر نیویورک کشیده شد، پلیس بازداشت‌ها را شروع کرد که بنا به گزارش برخی منابع تعداد بازداشت‌شدگان نزدیک به 700 نفر رسید.

رسالت

1) وحشت تل‌آویو از موضع‌گیری صریح ایران در مسئله فلسطین

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=77687

موضع‌گیری صریح رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خصوص مردود بودن تقسیم فلسطین وحشت  مقامات رژیم صهیونیستی و غرب را برانگیخته است .

«بنیامین نتانیاهو»که خشم در سخنانش کاملن هویدا بود در سخنانی که از شبکه 10 تلویزیون اسراییل پخش شد، مدعی شد: «سخنان رهبر ایران اصرار کابینه اسراییل برای به رسمیت شناخته شدن اسراییل به عنوان کشوری یهودی را به اثبات می‌رساند. ما به تلاش‌های خود برای رسیدن به صلح ادامه خواهیم داد.» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این واکنش عملن سعی کرده است مولفه‌های اصلی سخنان رهبر انقلاب را کتمان نموده و متعاقب آن بر خواسته‌های نامشروع رژیم صهیونیستی در خصوص تشکیل کشوری یهودی اصرار ورزد.

2) قدردانی خالد مشعل از تدبیر رهبر معظم انقلاب

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=77699

خالد مشعل رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس در حاشیه پنجمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: «اقدامات و موضع قوی ایران بالاخص بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در حق ملت فلسطین در مقابل با موجودیت رژیم صهیونیستی قابل ستایش و تقدیر است.»

دنیای اقتصاد

1) اشتباه در پرداخت یارانه نقدی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=271912

تئوریسین اصلی هدف‌مندی یارانه‌ها در تازه‌ترین اظهار نظر خود پرداخت یارانه نقدی به مردم را روش درستی ندانست و تاکید کرد که این روش هم در افکار عمومی و هم در میان سیاست‌گذاران انحراف ایجاد کرده است. به گفته پژویان، سیاست‌گذاران با حرکت به سمت یارانه‌های نقدی که او آن را «ناعادلانه» توصیف کرده، از بحث اصلی در قانون هدف‌مندی که اصلاح نظام قیمت‌ها و قیمت‌های نسبی بوده، غافل شده‌اند. پژویان هم‌چنین کاهش نرخ سود بانکی با هدف کمک به بخش تولید را «خطرناک و غیرکارشناسانه» برشمرد.

2) تخلیه 40 هزار تومانی حباب سکه

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=271959

روز گذشته 40 هزار تومان از قیمت سکه و 40 تومان از بهای دلار کاسته شد؛ به گفته فعالان بازار، سیاست بانک مرکزی در تزریق ارز از طریق صرافی‌ها دلیل کاهش قیمت دلار و دیگر ارزها در بازار بوده است، اما حکایت سکه با ارز تفاوت دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,