Saturday, 18 July 2015
19 June 2021

«بیانیه فرماندهان و پرسنل ارتش ایران در حمایت از مردم»

2009 December 11

به گزارش خبرنامه گویا، گروهی از فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بیانیه‌ی مهمی انتشار دادند. در این بیانیه آمده‌است: «در روزگاری که هم‌دوش برادران سپاهی جان خود را فدای این ملت می‌کردیم هرگز گمان نمی‌بردیم که ممکن است روزی گروهی از سپاهی‌ها، بر خلاف خواست بخش اعظم پرسنل صادق و ایثارگر سپاه، قدرت سلاح خود را در مقابل این ملت به کارگیرند.»

این گروه از ارتشیان نوشته‌اند: «به آن دسته از تحمیل‌شدگان به سپاه که دست تجاوز و تعدی به جان و مال و آبرو و ناموس ملت ایران دراز کرده‌اند و بیش از همه به خون شهدای نیروهای مسلح کشور اعم از سپاهی و ارتشی خیانت کرده‌اند، شدیدن اخطار می‌کنیم که اگر از راه رفته بازنگردند، خود را با واکنش جان برکفان ارتش مواجه خواهند دید.»

متن کامل بیانیه که در خبرنامه گویا منتشر شده، بدین شرح است:

به نام یزدان پاک

«ارتش پناه ملت»

درسال‌های دفاع مقدس که دوشادوش برادران سپاه، از این آب وخاک دفاع می‌کردیم، درواقع مشغول دفاع ازشرف وآبرو و حیثیت وجان و مال ملت ایران بودیم. ارزش کشورهم به دلیل ارزش ملت ایران است. سلاح ارتشی وسپاهی باید در راه خدمت به این ملت به کارگرفته شده وجان آنان هم در راه مردم ایران فدا شود. در روزگاری که همدوش برادران سپاهی جان خود را فدای این ملت می کردیم هرگزگمان نمی بردیم که ممکن است روزی گروهی ازسپاهی‌ها، بر خلاف خواست بخش اعظم پرسنل صادق و ایثارگرسپاه، قدرت سلاح خود را در مقابل این ملت به کارگیرند.

ارتش خود را پناه ملت می‌داند و هیچ گاه به خواست سیاستمداران برای سرکوب مردم تن در نداده است. به عهد خود برای عدم دخالت درسیاست وفادار است اما نمی‌تواند در مقابل ظلم و تجاوز به هم‌وطنان خود نیز ساکت بنشیند. به همین دلیل به آن دسته از تحمیل‌شدگان به سپاه که دست تجاوز وتعدی به جان ومال وآبرو و ناموس ملت ایران درازکرده‌اند و بیش ازهمه به خون شهدای نیروهای مسلح کشور اعم از سپاهی و ارتشی خیانت کرده‌اند، شدیدن اخطارمی کنیم که اگر از راه رفته بازنگردند، خود را با واکنش جان برکفان ارتش مواجه خواهند دید. ارتش پناه ملت است و از ملت آرام وصلح دوست ایران در مقابل هر متجاوزی تا آخرین قطره خون خود دفاع خواهد کرد.

گروهی ازخلبانان وپرسنل هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ( هوانیروز)

جمعی ازفرماندهان وپرسنل گروه سی وسه توپخانه اصفهان

گروهی ازخلبانان وهمافران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نهاجا)

دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نهاجا)

جمعی ازپرسنل ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران(نهاجا)

جمعی ازپرسنل مرکزآموزش پشتیبانی نزاجا

جمعی ازاساتید ومسوولین دانشگاه افسری امام علی(ع)

جمعی ازپرسنل ومسوولین ستاد فرماندهی کل ارتش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۶ Comments


 1. Arvand
  1

  درورد،به شرف این دلاور مردان.
  که همواره در دوران ۸ سال دفاع مقدس با خون خود ،جنگل پاسداری ازایران کهن را آبیاری کردن و بدون هیچگونه چشمداشتی پس از جنگ مظلوم زیستن .
  سربازان ،و درجهداران و افسرانی که در عملیات غرور آفرین ،رهای کشور در سالهای ۱۳۶۰ و ۱۳۶۱ که به باور نگارنده پایانی به خاتمه جنگ بود .نقش نهای را داشتن ،
  درست زمانی که سپاه پاسداران کودکی ۳ ساله بود ،و متاسفانه کار برد سلاحآی سبک را هم بدرستی نمیدانست .


 2. علی .م.
  2

  درود
  دوستی گفته است دانشکاه موسوم به علی متعلق به سپاه است !!!
  خیر عزیز من ..ئانشکاه افسری سپاه دانشگاه امام حسین نام دارد و دانشگاه افسری ارتش امام علی نام دارد
  افسر سابق ارتش ایران
  ع…م …اروپا
  بدورد


 3. kakak
  3

  به نظر من ساختگی است ارتش از سپاه جدا نیست به این دلیل که شرط اولیه اتخدام در نیروهای مسلح داشتن سابقه بسیجی است پس زیاد به این ارتش دل نبندید کور خوندید.


 4. elmira
  4

  سلام.
  بنظر من این بیانیه ساختگی نیست.چون در ارتش هم عده ای از خودمختاریهای سپاه به تنگ آمده اند.ضمن اینکه شرط استخدام در ارتش معدل بالا است نه سابفه بسیجی.ارتش همیشه در کنار مردم و خانه ملت است.
  افسر قرارگاه خاتم.


 5. داود
  5

  اگه ساختگی نباشه واقعا ایول داره من که با شنیدنش خیلی امیدوار شدم که زود تر قیام مردم به نتیجه برسه درود به تمام غیور مردان ایرانی