Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
مطبوعات ‌‌شنبه ایران،

«پازل روابط ایران- آمریکا با راه‌اندازی خط سرخ شکل می‌گیرد»

2011 October 08

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خراسان

1) فرمان‌ده ناجا: ماموران از ورود به واحدهای مسکونی برای جمع‌آوری ماهواره خودداری کنند

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=16&id=1112858

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم به بحث جمع‌آوری ماهواره و انجام عملیات راپل اشاره کرد و با بیان این‌که پلیس برای برخورد با جرم مشهود نیاز به حکم ندارد، اظهار کرد: «ماموران پلیس در مرحله اول به افراد دارنده تجهیزات ماهواره‌ای تذکر و در مرحله بعدی به مدیر ساختمان تذکر می‌دهند، اما گاه با این پاسخ روبه‌رو هستیم که صاحب واحد دارنده ماهواره در سفر به سر می‌برد و پلیس برای اجرای قوانین، خود اقدام به انجام این عملیات می‌کند.»

وی با بیان این‌که این نوع عملیات نیز ابتکاری از سوی پلیس است، گفت: «از مسوولان انتظامی تهران خواسته‌ایم فعلن از انجام این عملیات در تهران اجتناب کنند.»

2) خبرگزاری فرانسه: اتحادیه اروپا ۲۹ مقام ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار می‌دهد

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1390&month=7&day=16&id=1112869

در ادامه رویکرد خصمانه اتحادیه اروپا نسبت به جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌های این اتحادیه از تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ۲۹ ایرانی خبر داد. به موجب این تحریم‌ها که قرار است در نشست روز دوشنبه وزیران خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ به رای گذاشته شود، این ۲۹ ایرانی مشمول محدودیت‌هایی هم‌چون مسدود کردن سرمایه‌ها و ممنوعیت سفر می‌شوند.

کیهان

1) اعزام واحدهای نظامی جدید عربستان به شهرهای ناآرام شیعه نشین

http://www.kayhannews.ir/900716/16.htm#other1609

منابع خبری از اعزام نیروهای نظامی عربستان برای سرکوب اعتراضات مردمی در مناطق شرقی این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، در پی گسترش اعتراضات مردمی در شهرهای «العوامیه و قطیف» و ناتوانی پلیس و نیروهای امنیتی در مقابله با آن، حکام آل سعود، اقدام به اعزام ستون‌های نظامی شامل توپ، تانک و نفربر به مناطق شیعه نشین کردند.

2) در پی دستور رهبر معظم انقلاب، دولت خرید کالای مشابه خارجی را ممنوع کرد

http://www.kayhannews.ir/900716/14.htm#other1402

معاون اول رییس جمهوری در خصوص اهم تصمیمات جلسه هیت دولت برای استان همدان، گفت: «در پی تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از کالاها و تولیدات داخلی، مطابق مصوبه جلسه هیت وزیران در همدان، از این پس خرید هر نوع کالای خارجی توسط دست‌گاه‌های دولتی ممنوع است و تمامی دست‌گاه‌های مذکور موظف به خرید کالاهای داخلی هستند.»

اعتماد

1) پازل روابط ایران- آمریکا با راه‌اندازی خط سرخ شکل می‌گیرد

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-16/204.htm

«راه‌اندازی خط تلفن سرخ میان ایران- آمریکا پیشنهادی بود و بستگی به نظر مسوولان عالی نظام دارد. اگر قرار باشد تصمیمی درباره این موضوع گرفته شود، باید توسط شورای عالی امنیت ملی انجام شود.»

علی‌اکبر صالحی با بیان این مطلب توپ بازی جدید ایران و آمریکا را به زمین مسوولان نظام می‌اندازد و بار دیگر نشان می‌دهد که سیاست‌گذاری‌های کلان دیپلماسی کشور در نهادهایی فراتر از وزارت خارجه اتخاذ می‌شود.

2) بازگشت معترضان بحرینی به خیابان

http://www.etemaad.ir/Released/90-07-16/144.htm

در بحرین با شهادت یک نوجوان به ضرب گلوله نظامیان سعودی مرحله تازه‌ای از قیام مردمی رقم خورده است. احمد قحطان که روز گذشته و پس از نماز جمعه تشییع شد، موج تازه‌ای از اعتراضات را در این مجمع الجزایر به وجود آورده است. در حالی که رژیم آل خلیفه اعلام کرده است در رابطه با مرگ این نوجوان دست به رسیدگی خواهد زد، روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد، ‌علت مرگ این نوجوان، ایست قلبی بوده است.

جام جم

1) انصراف سارا پیلین از انتخابات ریاست‌ جمهوری 2012

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100856125745

سارا پیلین، فرمان‌دار سابق ایالت آلاسکا و نامزد سابق حزب جمهوری‌خواه برای معاونت ریاست جمهوری در مصاحبه‌ای که با یک شبکه رادیویی محافظه‌کار انجام داد، تصریح کرد: «پس از انجام بررسی‌های بسیار تصمیم گرفتم برای نامزد‌شدن در انتخابات ریاست‌ جمهوری 2012 تلاش نکنم.»

2) آیت‌اله خاتمی: برخی می‌خواهند در تنور اختلاس، نان انتخابات بپزند

http://www.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100856138359

خطیب نمازجمعه تهران با بیان این‌که عده‌ای از اختلاس اخیر به عنوان ادعانامه استفاده می‌کنند، گفت: «این اظهارات از طرف کسانی که در پرونده‌های‌شان فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است، قابل پذیرش نیست. آن‌ها می‌خواهند از تنور داغ اختلاس، نان انتخاباتی خودشان را بپزند.»

رسالت

1) حضور دانش‌گاه صنعتی شریف در بین ‌‌350 دانش‌گاه برتر جهان برای نخستین بار

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=78242

سرپرست پای‌گاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: «بر اساس تازه‌ترین رتبه‌بندی دانش‌گاه‌های جهان توسط نظام رتبه‌بندی تایمز، دانش‌گاه صنعتی شریف به عنوان تنها دانش‌گاه جمهوری اسلامی ایران در بین رتبه‌های 300 تا 350 قرار گرفته است.»

دکتر جعفر مهراد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که نظام رتبه‌بندی تایمز سالانه 200 دانش‌گاه برتر جهان و در گزارش سالیانه خود 400 دانش‌گاه معتبر جهان را اعلام و معرفی می‌کند، اظهار کرد: «نخستین دانش‌گاه برتر قاره آسیا در سال 2011 که ایران نیز در این قاره قرار دارد، دانش‌گاه توکیو است که از مجموع 100 امتیاز، 74.3 امتیاز را به خود اختصاص داده است.»

2) قطار قیام وال استریت به واشینگتن رسید

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=78287

رییس جمهوری آمریکا در نخستین اظهار نظر خود در خصوص تظاهرات دامنه‌دار و کم‌سابقه مردم آمریکا به‌ویژه در منطقه وال استریت نیویورک، اعتراف کرده است که تظاهرات مردم در شهرهای مختلف آمریکا به دلیل نارضایتی آنان از وضعیت اقتصادی است.

«گاردین» در مقاله‌ای به بررسی گسترش تظاهرات «اشغال وال استریت» به سایر شهرها در آمریکا و سایر نقاط جهان پرداخت. در این خصوص تظاهرات آمریکایی‌ها از قطب اقتصادی (نیویورک) تا قطب سیاسی این کشور (واشینگتن )گسترش یافته است .

همشهری

1) پرونده پرداخت‌نشدن 2 میلیارد دلار مترو به دادگاه رفت

http://www.hamshahrionline.ir/news-147761.aspx

رییس فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: «هنوز یک ریال از یارانه حمل‌ونقل عمومی توسط دولت پرداخت نشده است.» وی با اشاره به موضوع ارسال پرونده 2میلیارد دلاری متروی تهران به قوه قضاییه، اضافه کرد: «دولت، بودجه مترو از محل حساب ذخیره ارزی را آن‌قدر پرداخت نکرد تا در نهایت مجلس مجبور شد پرونده را به دادگاه بکشاند.»

2) بهمنی: مقاومت دلالان ارز را درهم می‌شکنیم

http://www.hamshahrionline.ir/news-147753.aspx

رییس‌کل بانک مرکزی از دور جدید تصمیمات و اقدامات این بانک برای کنترل بازار و کاهش نرخ ارز خبر داد و گفت: «مقاومت دلالان و واسطه‌ها را در برابر کاهش نرخ درهم می‌شکنیم.» به گزارش فارس، محمود بهمنی تاکید کرد: «با تحلیل کاملی از وضعیت بازار قصد جدی کاهش نرخ ارز را داریم و از فردا دوباره فعالیت‌های بانک مرکزی درراستای کاهش نرخ ارز اثر خود را بر بازار نشان خواهد داد.»

به گفته وی، به‌زودی رصد آنلاین فعالیت صرافان امکان‌پذیر می‌شود که هیچ تخلفی دیگر قابلیت پنهان‌سازی‌ نخواهد داشت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,