Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
پیش‌روی به جهت حضور غیرنظامیان کند شده است،

«درگیری‌های شدید در سرت ادامه دارد»

2011 October 09

خبر / رادیو کوچه

صبح روز یک‌شنبه، 9 اکتبر، با ادامه نبرد بر سر تصرف شهر سرت، زادگاه معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی، نیروهای مسلح دولت انتقالی این کشور اعلام کردند که حلقه محاصره هواداران معمر قذافی در شهر سرت را تنگ‌تر کرده‌اند.

با این حال آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند به مرکز کنفرانس شهر دست پیدا کنند جایی که هنوز آتش‌باری سنگین نیروهای هوادار معمر قذافی از آن‌جا ادامه دارد.

از چند روز گذشته که درگیری‌ها شروع شد، صدها نفر در این شهر کشته یا زخمی شده‌اند وشمار زیادی از مردم هم درون شهر در محاصره هستند.

گفته می‌شود در یکی از نقطه‌ها‌ی شهر که به تصرف نیروهای دولت انتقالی لیبی در آمده معادل دو میلیون دلار، اسکناس‌های تازه منتشر شده پیدا شده است.

احتمال می‌رود که هواداران سرهنگ قذافی از انتشار این اسکناس‌ها برای تهیه تجهیزات و استخدام مزدوران استفاده می‌کرده‌اند.

سرت، زادگاه سرهنگ قذافی و آخرین پای‌گاه اصلی هواداران اوست که تاکنون مقاومتی شدید در برابر حملات نیروهای شواری انتقالی از خود نشان داده است.

از طرف دیگر، نیروهای مخالف سرهنگ قذافی می‌گویند که وجود ساکنان و غیرنظامیان مانع از حمله همه جانبه این نیروها شده که تلاش می‌کنند از آسیب رساندن به مردم عادی پرهیز کنند.

با وجود سقوط طرابلس، پایتخت لیبی و متواری شدن سرهنگ قذافی از مجموعه باب‌العزیزیه که سال‌ها نماد قدرت او محسوب می‌شد، بسیاری معتقدند که سقوط سرت نقطه پایانی بر داستان دیکتاتور لیبی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

«دوازده کشته در پیش‌روی مخالفان سرهنگ قذافی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,