Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
رییس جمهوری اسلامی:

«فرمانداران اموال دولت را بفروشند و خرج فعالیت عمرانی کنند»

2011 October 12

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه، 11 اکتبر، از فرمانداران این کشور خواست که با فروش ساختمان‌ها و املاک دولتی «که مورد استفاده نیست»، هزینه مورد نیاز برای طرح‌های عمرانی را تامین کنند.

به گزارش مهر، آقای احمدی‌نژاد در جمع فرمانداران ایران اظهار داشت که بودجه کشور محدود است و باید با صرفه‌جویی و استفاده درست از امکانات منابع مالی لازم برای آبادانی فراهم شود.

او خطاب به مصطفی محمدنجار، وزیر کشور که در جلسه حاضر بود گفت: «اگر اموال دولتی در محدوده فرمانداری‌ها وجود دارد، فرمانداران می‌توانند آن‌ها را بفروشند و پول آن را در منطقه خود برای فعالیت‌های عمرانی استفاده کنند.»

آقای احمدی‌نژاد هم‌چنین از وزیر کشور خواست که ستادی را در وزارت کشور تشکیل دهد که هدف آن تشویق شهروندان به تشکیل صندوق هایی برای جمع کردن یارانه‌های نقدی به منظور ایجاد کارگاه‌های تولیدی باشد.

او گفت که این کار می‌تواند به افزایش تولید و افزایش درآمد شهروندان کمک کند.

منتقدان دولت می‌گویند که شیوه فعلی اجرای قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها و تاکید دولت بر پرداخت هر چه بیش‌تر یارانه‌های نقدی به مردم، اهداف تبلیغاتی دارد و باعث کسری شدید بودجه، افزایش کم سابقه نقدینگی و توقف فعالیت‌های تولیدی در ایران می‌شود.

هم‌چنین پس از بروز اختلاس بزرگ در ایران برخی از مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی مسبب آن را رییس جمهوری و مسوولان دولت اعلام کردند.

آقای احمدی‌نژاد اخیرن در تلاش برای کاهش اثر مخرب افزایش نقدینگی، از دریافت‌کنندگان یارانه‌ها خواست که به مدت سه ماه، جز برای خرید مایحتاج ضروری، به بازار مراجعه نکنند.

بیشتر بخوانید:

«رفتار خائنانه مجری قانون عامل اختلاس بزرگ است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,