Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
روز چهارشنبه، 12 اکتبر صورت گرفت،

«تماس مستقیم واشنگتن و تهران در خصوص طرح ترور در آمریکا»

2011 October 14

خبر/ رادیو کوچه

ایالات متحده می‌گوید بر سر ماجرای «توطئه ترور» سفیر عربستان سعودی در آمریکا، واشنگتن به طور مستقیم با مقام‌های جمهوری اسلامی تماس برقرار کرده است.

ویکتوریا نولند، سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنج‌شنبه به خبرنگاران گفت: «ما تماس مستقیم با ایران داشته‌ایم. من جزئیات بیش‌تری از این در اختیار شما قرار نمی‌دهم اما تنها به این اکتفا می‌کنم که ما درباره این موضوع با ایران تماس مستقیم داشته‌ایم.»

ویکتوریا نولند، سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا

 در همین زمینه، یک مقام آمریکایی به شبکه خبری «سی ان ان» گفته است، چنین تماسی روز چهارشنبه و به ابتکار آمریکا صورت گرفته است.

این سخنان در حالی بیان شد که باراک اوباما، رییس جمهوری ایالات متحده، اعلام کرده که مقام‌های جمهوری اسلامی را مسوول این ماجرا می‌داند و از احتمال در نظر گرفتن تحریم‌های شدیدتری علیه تهران خبر داده است.

 به گزارش «سی ان ان» دو مقام وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفته اند که سوزان رایس، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، با محمد خزایی، سفیر جمهوری اسلامی در سامان ملل متحد در خصوص این موضوع دیدار کرده اند.

در کیفرخواستی که علیه منصور ارباب سیار ایرانی تبعه آمریکا و غلام شکوری (منتسب به سپاه قدس) آمده، این دو قصد داشته‌اند از طریق باند‌های مواد مخدر مکزیک، سفیر عربستان در واشنگتن را ترور کنند.

بیشتر بخوانید:

«آمریکا و عربستان در پی پاسخ‌گویی به طرح ترور ایران»

«ایران باید جواب‌گوی طرح ترور در آمریکا باشد»

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,