Saturday, 18 July 2015
01 April 2023

«اخباری از دانشجویان بازداشت‌شده»

2009 December 12

«محمدیوسف رشیدی» فعال دانشجویی دانشگاه امیرکبیر که در آبان ماه سال جاری در نوشهر بازداشت شده‌بود پس از انتقال به بند 209 زندان اوین دست به اعتصاب غذای خشک زده‌است.

20091212-news-students

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، محمدیوسف رشیدی دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه پلی تکنیک تهران که پیش از 13 آبان ماه در منزل پدری‌اش در نوشهر بازداشت شده‌بود در هفته‌های گذشته به بند 209 زندان اوین منتقل شده‌است، نامبرده در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و نگه‌داری در سلول انفرادی بدون تفهیم اتهام، مجددن دست به اعتصاب غذای خشک زده‌است.

این دانشجوی بازداشتی به علت دوبار اعتصاب غذا در فاصله‌های کوتاه تا کنون 3 بار به بهداری زندان منتقل شده‌است، اتهام وی از سوی مامورین وزارت اطلاعات شرکت در تجمعات غیرقانونی عنوان شده‌است.

وی در اعتراضات دانشجویی علیه حضور محمود احمدی‌نژاد در سال 85 در دانشگاه امیر کبیرنقش برجسته‌ای داشته و از آن زمان در تعلیق از تحصیل به سر می‌برد.

از سوی دیگر گزارش رسیده‌است که «مهدی بلخاری» دانشجوی بازداشت‌شده دانشگاه تهران با خانواده‌اش تماس گرفته‌است.

مهدی بلخاری، فعال دانشجویی دانشگاه تهران، که هم‌زمان با حمله به دانشگاه تهران در روز دانشجو، توسط افراد لباس‌شخصی بازداشت شده بود، ساعت 10 شب گذشته با خانواده‌اش تماس تلفنی گرفت و عنوان کرد که در بازداشت است اما از مکان بازداشت و مقام بازداشت‌کننده خود اطلاعی ندارد.

تلاش خانواده مهدی بلخاری برای یافتن محل بازداشت او تاکنون بی‌نتیجه بوده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,