Saturday, 18 July 2015
06 December 2021
جمعه بیست ونهم مهرماه

«بادبادک‌ها در سراسر ایران به پرواز در می‌آیند»

2011 October 15

خبر/ رادیو کوچه

جشنواره بادبادک‌ها روز جمعه بیست ونهم مهرماه (1390) در تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار می‌شود.

به گزارش رادیو کوچه، در یک اعلان عمومی برای این حرکت خودجوش عنوان شده است که این جشنواره با هدف گسترش شادی و تشویق جوانان به تفسیم شادی با دیگران انجام می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه با صفحه فیس بوک این رویداد علاوه بر اطلاع از جزئیات برگزاری و تصاویر مراسم پیشین با محل‌های مجاز خرید، برنامه‌های جانبی و شیوه‌های ساخت بادبادک نیز آشنا شوند.

جشنواره بادبادک‌ها از ساعت 15 تا 18 روز 29 مهرماه در تهران: پارک پردیسان، اصفهان: سی و سه پل ،آذربایجان شرقی و غربی: دریاچه ارومیه، شیراز: باغ جنت، اهواز: حاشیه رود کارون، تبریز: پارک ال گلی، رشت: دریای مازندران- ساحل حاجی بنکده، مازندران: بابلسر، پارکینگ 1 و 2 ساحل دریای خزر، بندرعباس: حاشیه خلیج همیشه فارس- پارک غدیر برگزار می‌شود.

گفتنی است پرواز بادبادک‌ها یکی از ورزش‌های همگانی است که با توجه به عدم نیاز به تجهیزات گران‌قیمت، نامحدود بودن شرایط جنسی و سنی، امکان اجرای آن در تمامی مکان‌ها و با اقلیم‌های مختلف و هم چنین عدم نیاز به شرایط ویژه جسمانی از جایگاه ویژه‌ای در میان خانواده‌ها برخوردار است.

این ورزش که سبب ایجاد آرامش، نشاط و شادابی در انسان می‌شود، علاوه بر آن که نقش با اهمیتی در پرکردن اوقات فراغت دارد از گذشته‌های دور ریشه در فرهنگ ایران و سایر کشورها داشته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,